BitcoinHaberlerKripto Para

El Salvador Başkanı’ndan “Bitcoin Şehri” Eleştirilerine Sert Cevap!

El Salvador'un Bitcoin benimsemesine eleştiriler gelmeye devam ediyor.

El Salvador Bitcoin’i yasal para birimi ilan ettikten sonra hem Bitcoin alımlarına hem de Bitcoin projelerine devam ediyor.

El Salvador başkanı Nayip Bukele geçtiğimiz aylarda ülkede jeotermal enerjiyle çalışan tam teşekküllü bir Bitcoin şehri inşa etme planlarını açıklamıştı.

Bukele’nin açıkladığı Bitcoin şehri planlarına çok sayıda eleştiri geldi. Son olarak John Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Ekonomi Profesörü Steve Hanke, El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesini “delice ve sorumsuzca” olarak gördüğünü belirterek, Bukele’nin Bitcoin ile kumar oynadığını iddia etti:

“Bitcoin şehri için reklamı yapılan güç kaynağı, aktif olmayan bir yanardağdır. Bu şehir projesi sadece narsist bir başkanın dikkat çekici maskaralıklarından ibaret.”

Twitter’ı aktif olarak kullanan El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin Steve Hanke’in eleştirilerine cevabı gecikmedi.

Bukele, Hanke’in eleştirilerine alaycı bir tavırla yaklaşarak şehirlerin aktif yanardağların yakınında inşa edilemeyeceği için, yalnızca aktif olmayan yanardağın yakınında bir şehir inşa etmenin  uygun olduğunu söyledi.

“Bu adam 😀

Tabii ki aktif olmayan bir yanardağ aptal! Jeotermal enerjinin çoğu, AKTİF OLMAYAN VOLKANLARIN yakınındaki kuyulardan çıkarılır! AKTİF bir VOLKAN’ın altına neden bir şehir inşa edesin?”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu