bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador Bitcoin Gelirleriyle Ne Yapacağını Açıkladı!

El Salvador Bitcoin Gelirleriyle Ne Yapacağını Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Orta Amerika ülkesi El Salvador Eylül ayında Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ederek dünyada bir ilke imza atmıştı.

El Salvador’un Bitcoin hamlesi ilk başlarda eleştirilere maruz kalsa da ülke Bitcoin ile elde ettiği başarılar ile takdir toplamaya başladı.

El Salvador başkanı Nayib Bukele, yenilikçi vizyonu ile ülkede Bitcoin odaklı birden fazla proje yürütüyor.

Son olarak El Salvador milletvekili Rodrigo Ayala, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bitcoin’den elde edilen kazanç ile 20 yeni okul yapılacağını duyurdu.

Nayip Bukele ilk olarak ülkedeki volkan enerjisini kullanarak Bitcoin madenciliği yapmaya başladıklarını, ardından da elde ettikleri ilk Bitcoin miktarını açıklayarak Bitcoin madenciliğinin başarıyla devam ettiğini söylemişti.

El Salvador başkanı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ülkenin aldığı Bitcoin’lerden elde ettiği 4 milyon dolarlık karın bir kısmı ile veterinerlik hastanesi inşa edileceğini söyledi.

Yoğun olarak kullandığı Twitter hesabına “dünyanın en havalı diktatörü” lakabını ekleyen Bukele yaptığı paylaşımlarda Bitcoin kararından dönüş olmadığını ve kripto para birimleriyle ortaklığın devam edeceğini belirtiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları