Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador Maliye Bakanı'ndan Yeni Bitcoin Açıklaması!

El Salvador Maliye Bakanı’ndan Yeni Bitcoin Açıklaması!

Takip et

2021 yılının Kasım ayındaki 69.000 dolarlık ATH’sinin yaklaşık %75 altında olan Bitcoin (BTC) sert düşüşler yaşadı.

Bitcoin’e yatırım yapan yatırımcılar büyük zararlara uğrarken geçtiğimiz yılın Eylül ayında Bitcoin’i yasal para olarak kabul eden El Salvador da büyük zararda bulunuyor.

Verilere göre El Salvador’un elinde 2381 Bitcoin bulunuyor. Ortalama Bitcoin alım maliyetine göre El Salvador’un %50’lik bir kaybı bulunuyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Kim Ne Kadar Zarar Etti? Tesla, MicroStrategy ve El Salvador

Bitcoin alımlarından dolayı zararda olmasına rağmen BTC’yi savunmaya devam eden El Salvodor’un Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bloomberg ile yaptığı röportajda ülkenin Bitcoin stratejisini savundu.

Bitcoin’in turizm ve çeşitli alanlarda yatırımları ülkeye çektiğini belirten maliye bakanı, BTC’nin ayrıca büyük ölçüde banka hesabı olmayan bir nüfusa finansal hizmetler getirmelerine yardımcı olduğunu da ifade etti.

Zeleya, ülkede Bitcoin’in bir para birimi olarak kullanılma oranının halen düşük olduğunu ancak BTC‘ye inanmaya devam ettiklerini söyledi.

Zeleya, El Salvador’un blockchain teknolojisini kullanarak Bitcoin destekli bir tahvil çıkarma konusunda hala kararlı olduğunu ancak piyasa koşullarının düzeldiği bir zamanda çıkaracaklarını da sözlerine ekledi.

“Bitcoin bazıları için yeni ve anlamadıkları bir şey olsa da, bize göre BTC sağlam zemin kazanan ve önümüzdeki yıllarda da var olmaya devam edecek bir fenomendir.”

ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yakın zamanda yapılan ankete göre, tüketicilerin çoğunluğu BTC yerine fiat para biriminde ödeme yapmayı tercih ediyor.

Bu anket sonuçlarına rağmen Zelaya, Bitcoin ve kripto paraların gelecekte daha fazla rol üstleneceğini düşünüyor.

Maliye bakanı daha önceki açıklamalarında da Bitcoin’in fiyatındaki düşüşün El Salvador’un mali tablosuna zarar vereceği yönündeki endişelerin yersiz olduğunu ve BTC fiyat düşüşü nedeniyle ülkenin mali riski son derece az olduğunu söylemişti.

İlgili Haber
El Salvador Bitcoin Konusundaki Sessizliğini Bozdu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları