Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador'un Bitcoin Alımları Halkı Memnun Ediyor Mu?

El Salvador’un Bitcoin Alımları Halkı Memnun Ediyor Mu?

Takip et

Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ederek bir ilke imza atan El Salvador’un Bitcoin hamlesi bir yandan takdir toplarken bir yandan da eleştiri yağmuruna tutuldu.

Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan El Salvador başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’deki düşüş fırsatlarını değerlendirerek BTC almaya devem ediyor ve bu alımlarını büyük bir coşkuyla takipçileri ile paylaşıyor.

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi yapan yasayı kabul etmesinin üzerinden tam üç geçmesi münasebetiyle yerel bir medya kuruluşu tarafından bir rapor paylaşıldı.

Yakın tarihte yayınlanan bu rapor, Bitcoin’in benimsenmesinin şimdiye kadar El Salvador’da tam bir fiyasko olduğunu iddia ediyor.

Raporda El Salvador halkının, hükümetin Bitcoin alımlarına ayırdığı parayı nasıl harcadığına dair herhangi bir açıklama yapmamasından şikayet ettiği belirtildi.

“Başkan, bu üç ayda sadece en az 168.9 milyon dolarlık El Salvador parasının harcandığı 1.370 Bitcoin’in satın alındığını duyurdu. Ancak ortada hangi bütçe kaleminden harcama yapıldığına, bu bütçenin kimin elinde olduğuna ve bunların nasıl yönetildiğine dair herhangi bir bilgi yok.”

Yayınlanan rapor bir yandan El Salvador hükümetini şeffaf olmamakla suçlarken bir yandan da yakın zamanda lansmanı yapılan “Bitcoin City” projesini “riskli” ve “umutsuz” olarak nitelendirdi.

Orta Amerika Mali Araştırmalar Enstitüsü’nden Ekonomist Ricardo Castaneda ise  “Bitcoin City projesi iyi giderse Başkan Bukele bir örnek olacak ve çok taraflı kuruluşlara ve uluslararası topluma onlara ihtiyacımız olmadığını söyleyebilecek, ancak yanlış giderse tüm nüfus kaybedecek” diye uyardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Barış Zafer TERKOĞLU

ŞEREFSİZ IMF VE ABD FAİZ LOBİSİ EL SALVADOR ÜZERİNDE ETKİLİ OLAMAYINCA SPEKÜLATÖRLERİ VE MANİPÜLATÖRLERİ KADEMELİ OLARAK DEVREYE KOYARAK VARLIĞINI HİSSETTİRMEYE ÇALIŞIYOR FAKAT HER FIRSATTA MAŞAYI TUTANIN KENDİSİ OLMADIĞI YALANINI MEDYADA GİZLEMESİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR…IMF = SAM AMCA KUKLASI

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları