BitcoinHaberlerKripto Para

El Salvador’un Bitcoin Deneyi Kötü Gidiyor! Bonusu Alan Kaçtı!

El Salvador'da vatandaşların Bitcoin kullanımı ile ilgili bir araştırma yapıldı.

2021 yılının Eylül ayında Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador’da vatandaşların BTC kullanımını araştıran bir anket yapıldı.

Amerikalı bir araştırma kuruluşu olan Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu (NBER) tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırma ülkenin Bitcoin girişiminin başarısız olduğunu ortaya çıkardı.

Sonuçlara göre, ankete katılan vatandaşların %60’ından fazlası Chivo cüzdanını indirenlere hükümet tarafından dağıtılan 30 dolarlık bonusu kullandıktan sonra Chivo cüzdanını kullanmadı.

Katılımcılara Chivo uygulamasını bilip bilmediği sorulduğunda %68’i bildiğini %32’si bilmediğini söyledi.

Ankete katılanların %89’u Chivo cüzdan uygulaması ile hiç havale yapmadığını söylerken %99’u Bitcoin ile hiç vergi ödemediğini belirtti.

Katılımcıların çoğu telefon ile internete bağlanabildiğini söylemesine rağmen vatandaşların %60’ı Chivo cüzdan uygulamasını hiç indirmediğini ifade etti.

Uygulamayı indirenler de Chivo cüzdanını indirdikten sonra nakit, banka ve kredi kartlarının kullanım alışkanlıklarının neredeyse hiç değişmediğini söyledi.

Sonuçlardan ülke vatandaşlarının çoğu ülke genelinde kurulan Chivo ATM’lerini hiç kullanmadığı görüldü.

Bu yılın Mart ayında yapılan bir anket daha El Salvador’un Bitcoin kabulünün başarısız olduğunu göstermişti.

Zira anket Bitcoin’in kabul edildiği Eylül 2021’den bu yana ülkedeki şirketlerin iş için neredeyse Bitcoin kullanmadıklarını ortaya koymuştu.

İlgili Haber
El Salvador'un Bitcoin Deneyi Beklenildiği Gibi İlerlemiyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Amerikalı şirket anladım abi🤣 bizim ülkemizde de böyle şirketler var mesela Almanya bizi kıskanıyor isviçre halkı bizden çok fakir amerika meyve bile alamıyor gibi istatistikler çıkarabiliyorlar🤣Kimin işine ne geliyorsa ne hikmetse istatistikler de öyle çıkıyor 🤣 Şahsen o ülkeye giden türkler var.Youtubede görmüştüm orada benimsenme hızla ilerliyor.Bu kılık kıyafet devrimi gibi zor.Alışkanlıklar kolay değişmez.Ama zamanla modernleşir insanlar.Yavaş yavaş acelesi yok.Bizim ülke gene en sonunda girmeye çalışır her zaman bunu yapıyoruz kim gelirse gelsin hep öyle…


Başa dön tuşu