Bitcoin

Elon Musk: Bitcoin Yasa Dışı İşlemlerde İtibari Paraları Sollayacak!

Elon Musk Bitcoin hakkında çokça söylenen "yasa dışı işlerde kullanılıyor" iddiasına değindi.

Bitcoin’e olan olumlu yaklaşımı ile tanınan ünlü girişimci Elon Musk, 20 Ocak’ta yaptığı konuşmada Bitcoin konusunda tarafsız bir yol haritası çizdiğini vurgulayarak söze başladı ve Bitcoin’in whitepaper’ının son derece zekice oluşturulduğunu ifade etti.

Bunun yanı sıra Bitcoin’in birçok yasa dışı işlemde kullanıldığını ve bu durumun kripto paralara olan güveni azalttığını belirten Musk, yasa dışı işlemlerde normalde nakit paraların kullanıldığını ancak kripto paraların sahneye çıkmasıyla suç çetelerinin elindeki en önemli silah haline geldiğini ifade etti.

Musk her ne kadar bu tür yorumlarda bulunmuş olsa da Bitcoin’i de tamamen gözden çıkarmamış ya da ünlü kripto paraya karşı karalama kampanyası başlatmamış olduğunu belirtmekten de geri kalmadı. Musk’a göre kripto paraları bu kötü namından kurtaracak en önemli hamle yasalarda yapılacak küçük değişiklik ve önlem alma girişimleri olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu