blank
BitcoinHaberler

Elon Musk, Bitcoin’i (BTC) Merkeziyetsiz Olmamakla Suçladı!

Elon Musk Bitcoin eleştirilerine devam ediyor.

Elon Musk’ı kızdırdılar demiştik. Ne yazık ki Musk Bitcoin eleştirilerinin dozunu artırıyor. Musk’ın Bitcoin’e yönelik kurduğu olumsuz her bir cümle coinlerde bekleyen yatırımcılar için büyük kayıp anlamına geliyor.

Musk’ın Peter McCormack’a verdiği “DOGE” yanıtına bir yanıt da ChainLinkGod isimli yatırımcıdan geldi.

İlgili Haber  Elon Musk'ı Kızdırdılar "Tüm Paramla Dogecoin'e Giresim Geliyor"

ChainLinkGod, DOGE’nin Bitcoin’e nazaran daha az düğüm sayısı olduğunu ve arzının büyük çoğunluğunun belirli bir grubun elinde tutulması nedeniyle merkezileştiğini ifade eden bir paylaşımda bulundu. ChainLinkGod, DOGE balinalarının malı boşaltması durumunda birçok insanın zarar edeceğini belirtti.

Buna yanıt veren Musk, “Bitcoin, bir avuç büyük madencilik şirketi tarafından kontrol edilen aslında oldukça merkezileştirilmiş bir yapıdır. Xinjiang’daki tek bir kömür madeni sular altında kalınca neredeyse bütün madencilik ölüyordu. Bitcoin hash oranı % 35 düştü. Bu size merkeziyetsiz mi geliyor?” dedi.

Musk devamında şu ifadeleri kullandı; “Hey kripto para birimi “uzmanları” PayPal’ı hiç duydunuz mu? Mümkün… belki… paranın nasıl çalıştığını sizi anladığınızdan daha iyi biliyorumdur.”

Musk’ın Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısını eleştirmesi sonrası Bitcoin 46.000$’ın altına geriledi. 45767$’dan gelen tepki ile alımlarıyla fiyat 46500$’ın üzerine çıksa da Musk’ın olumsuz açıklamalarına devam etmesi durumunda yeni dumpların gelebileceği ifade ediliyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
16 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu