AltcoinHaberler

Elon Musk “Dogecoin Ayda” Dedi, Fiyat Zıpladı! Dogecoin Balinaları ile Anlaştı Mı?

Elon Musk yine Dogecoin "shilliyor"

Elon Musk uzun süredir paylaşım yapmadığı Dogecoin’i yine “pumpladı.”

Twiter’dan Dogecoin için “kelimenin tek anlamıyla gerçek ayda” diyen Musk’ın paylaşımı sonrası Dogecoin olduğu yerden yeniden sıçradı.

Bir takipçisinin “neden Dogecoin? ” sorusuna cevap veren Musk “köpekleri seviyorum” dedi.

Musk yakın bir tarihte Dogecoin balinaları fiyatı baskılamayı bırakmadıkları sürece ona yatırım yapmayacağını söylemişti.

Tesla ve SpaceX CEO’su, DOGE balinalarının ellerindekileri satması ile ağın daha demokratik bir hal alabileceğini belirtmişti. “Çok fazla yığılmanın asıl sorun” olduğunu vurgulayan Musk’ın, bu açıklamasından sonra ise sert bir düşüş yaşanmıştı.

Yaklaşık 10 gün sonra Musk’ın yeniden Dogecoin paylaşımı yapması “büyük DOGE balinalarıyla anlaştılar mı?” sorusunu gündeme getirdi.

Zira Binance CEO’su da Dogecoin’in dezavantajlarının başında arzın büyük kısmının az sayıda cüzdan sahibinde olması olduğunu belirtmişti.

Riskleri; 1 adres tüm Dogecoinlerin %27’sini elinde tutuyor. İlk 20 adres tüm Dogecoinlerin %50’sinden fazlasına sahip. Bir anlamda merkezileştirilmiş durumda. Tek kelimeyle ” Terk edilmiş.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu