binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinElon Musk, Dogecoin Davasından Beraatini İstedi!

Elon Musk, Dogecoin Davasından Beraatini İstedi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tesla ve Twitter’ın sahibi ünlü milyarder Elon Musk, geçtiğimiz yıl hakkında açılan Dogecoin davasından beraatini talep etti.

Manhattan Federal Mahkemesi’nde Musk’ı savunan avukatlar, DOGE yatırımcılarının Musk’a açtığı dava argümanını çürütmek için iddianameyi “hayal ürünü ve kurgu” olarak nitelendirdi. Avukatlar, Elon Musk’ın kimseyi dolandırma amacının olmadığını ve söz konusu iddianamede belirtilen Dogecoin tweetlerini muğlak olduğunu belirtti.

“Yaklaşık 10 milyar dolar piyasa değerine sahip, meşru bir kripto para birimi hakkında tweet atmak kadar yasal bir şey yok. Mahkeme, saçma iddiaları reddederek bir an önce davaya son vermelidir.”

Basına yansıyan bilgilere göre Musk’ın avukatları, köpek temalı kripto para biriminin bir menkul kıymet taşıdığı iddiasını da kesin olarak reddetti. Dava ilgilenen avukatlardan Evan Spencer, başarılı olacaklarına inandıklarını belirtti.

Elon Musk Neden Davalık Oldu?

Tesla kurucusu Elon Musk’ın büyük bir Dogecoin fanı olduğu herkes tarafından biliniyor. Ünlü milyarderin geçtiğimiz yıllarda CNBC’de yayınlanan bir eğlence programına katılıp Dogecoin’den bahsedeceğine dair oluşan spekülasyonlar DOGE fiyatında büyük hareketlere yol açmıştı.

258 milyar dolarlık tazminat davası açan DOGE yatırımcıları, Musk’ın manipülasyon yoluyla kendilerini mağdur ettiğini iddia ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail