AltcoinHaberler

Elon Musk Dogecoin (DOGE) Konusunda Haklı mı? İşte DOGE İle İlgili Balina Verileri

Elon Musk, DOGE arzının çoğunluğunun balinaların elinde olduğunu düşünüyor.

Milyarder girişimci ve Bitcoin (BTC) yatırımcısı Elon Musk, son dönemde Dogecoin’i (DOGE) dilinden düşürmüyor. Kısa süre önce DOGE hakkında birden çok açıklama yapan Musk, bütün bunlara rağmen fiyatın düşmesini engelleyemedi.

Elon Musk Artık DOGE Üzerindeki Etkisini Kaybetti

Yaptığı her yeni açıklaması ile etkisini biraz daha kaybeden Musk, artık fiyat üzerinde ciddi bir etkiye sahip değil. Buna rağmen kısa süre önce DOGE fiyatının 0,089 dolara kadar yükselmiş olması yine de büyük bir başarı olarak görülüyor. Musk, birkaç gün önce yaptığı açıklamada ise DOGE arzının büyük kısmının balinaların elinde olduğunu belirtmişti. Peki Musk’ın bu açıklaması tam olarak ne kadar doğru?

Coin Metrics tarafından yayınlanan araştırma sonuçlarına bakıldığında Elon Musk’ın haklı olduğu görülüyor. DOGE gerçekten de büyük oranda balinaların elinde ve merkezsizlik ortadan kalkmış gibi gözüküyor. Top 100 olarak ifade edilen en büyük 100 DOGE cüzdanı, toplam arzın %68,1’ini elinde tutuyor.

Bunun ne kadar fazla bir oran olduğunun anlaşılması için aslında Bitcoin balinalarının oranına bakılabilir.  Top 100 Bitcoin balinasının elinde arzın %13,7’si yer alıyor. Bu da DOGE’un gerçekten de balinalar tarafından kontrol edilir bir hal aldığını gösteriyor.

DOGE adresleri arasında en zengin %1’lik kısım ise toplam arzın %94,2’sini elinde tutmakta. Tabii ki yüklü bakiyeye sahip cüzdanların bazılarının borsalara ait olduğu da unutulmamalı. Buna rağmen Musk’ın balinalar konusunda haklı olduğu ve fiyatın maniple edildiği görülüyor.

İlgili Haber
Binance CEO'su Dogecoin'in Artılarını ve Risklerini Anlattı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu