Altcoin

Elon Musk, DOGE’un Neden Bitcoin’den (BTC) “Daha İyi” Bir Kripto Para Olduğunu Açıkladı

Elon Musk'a göre DOGE, Bitcoin'den daha iyi!

Gezegendeki en zengin insan olan Elon Musk, Dogecoin (DOGE) tweetleri atarken bunu sadece eğlence için yapmamış olabilir. DOGE hakkında son haftalarda birden çok tweet atan ve fiyatın rekor üzerine rekor kırmasını sağlayan Elon, bunun Bitcoin’den (BTC) daha iyi olduğunu düşünüyor.

Elon Musk’tan DOGE Hakkında Teknik Yorum

Musk anlam verilemeyen birçok tweetinden sonra şimdi ise Bitcoin’in neden DOGE’dan daha kötü olduğunu açıklayan bir cevap yayınladı. Musk, DOGE’un enflasyonist bir yapıya sahip gibi gözüktüğünü ancak belirli sürede sadece belirli coin üretilmesi nedeniyle böyle olmadığını düşünüyor.

Musk buna ek olarak DOGE ağındaki işlem hızının Bitcoin’e kıyasla birkaç kat hızlı olduğunu da vurguladı. Elon Musk’ın yanıtını “Dogecoin neden yükselecek?” temalı bir tweetin altında yayınlaması ise dikkat çekti. Bu gönderiyi paylaşan kullanıcının aslında teknik hiçbir şeye değinmeden sadece son günlerdeki FOMO’ya değinerek bir tweet atmıştı.

Musk’ın ilk başta DOGE ile sadece Shiba Inu türü köpek görselinin kullanılmasından dolayı ilgilendiği düşünülüyordu. Ancak ünlü ismin şimdi teknik açıklamalarda da bulunuyor olması gerçekten DOGE’a inandığını gösteriyor.

DOGE basın saati itibarıyla en büyük 10. kripto para birimi konumunda ve 0,070 doların üzerinde seyrediyor. Daha önce 0,08 dolara kadar çıkan DOGE, sert bir düşüş ile değerinin yarısını kaybetti. Elon Musk’ın bu haftaki girişimlerinin de kalıcı olup olmadığını zaman gösterecek. Önde gelen analistler ise DOGE yükselişinin sürdürülebilir olmadığını düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu