Bitcoin

Elon Musk, “Kripto Para Birimleri İdeal Değil Ama Diğer Her Şeyden Daha İyi!”

"Satoshi değilim ama zaten Bitcoin'i kimin çıkardığının bir önemi yok, önemli olan ortaya konulan teknoloji!"

Lex Fridman ile yakın zamanda yapılan bir röportajda kripto paralarla ilgili konuşan Elon Musk dijital varlıkların şimdiye kadar var olan en iyi para biçimi olduğuna inandığını dile getirdi ancak yine de hiçbir kripto paranın “ideal” varlıklar olmadığını da sözlerine ekledi.

Dijital varlıkların para veri tabanındaki hatayı azaltabileceğini de belirten Tesla CEO’su bu varlıkların diğer finansal değerlerden “temelde daha iyi” olduğunu söyledi.

Sözlerine Bitcoin’in ana kullanım örneğinin bir değer deposu olduğunu ifade ederek devam eden Musk, Dogecoin’in ödemeler için daha uygun olduğunu iddia etti.

Dijital varlık sektörüne olan desteğini bu röportajda da yineleyen Musk, itibari para birimlerine dayalı mevcut mali sistem mükemmel olmaktan çok uzak olduğunu söyledi. Ünlü CEO’ya göre hükumetler kitlesel baskılarıyla “para arzını seyreltebilir” ve enflasyona neden olabilir.

“Öte yandan, kripto para birimleri bizi 21. yüzyıla götüren teknolojik bir yeniliktir.” diyen CEO, parayı güce sahip olarak nitelendiren birçok insanın aksine, bunun “bilgi teorisinin merceğinden” görülmesi gerektiğini ifade etti. Kripto para birimlerinin arkasındaki teknolojinin en etkili işlem şekli gibi göründüğüne inandığını belirten Musk, Bitcoin ve diğer coinler için

Bunun bir para birimi için ideal bir sistem olduğunu söylemiyorum ama aslında gördüğüm her şeyden temelde daha iyi olduğunu düşünüyorum.

dedi.

Öte yandan Musk, Satoshi iddialarını bir kez daha reddederek bu ürünleri icat edenin adının önemli olmadığını önemli olanın icat ettikleri teknoloji olduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Haber
Elon Musk, Bitcoin'in (BTC) Mucidi Olduğu İddialarını İlk Kez Yanıtladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu