Kripto HaberleriEkonomiElon Musk Satışlara Devam Ediyor! "İşi Bırakacağım"

Elon Musk Satışlara Devam Ediyor! “İşi Bırakacağım”

Takip et

Bitcoin ve kripto paralara ilişkin açıklamaları ile gündemden düşmeyen Tesla CEO’su Elon Musk, hisse satışlarını hızlandırdı.

Tesla’nın hissesinin 1000$’ı geçmesinin arından satışlara başlayan ünlü CEO, geçtiğimiz ay 9,85 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı.

Dün SEC’e yapılan bildirime göre, Musk hisse satışlarına devam ediyor. SEC’e yapılan başvuruda, Musk’ın son olarak 963,2 milyon dolar değerinde, 934.091 adet Tesla hissesini sattığı belirtildi.

Musk geçtiğimiz ay, 10 Kasım haftasında sattığı 6,9 milyar dolar ve 15 Kasım ve 16 Kasım’da sattığı 1,9 milyar dolar da dahil olmak üzere Tesla hissesinde toplam 9,85 milyar dolar satmıştı.

Bu hisse satışlarının bir kısmı vergi yükümlülüklerine ilişkin tartışma sırasında yapılan satışlardı.

Musk’ın dün yaptığı bir paylaşım sonrası Tesla hisseleri %6 oranında değer kaybetti. Musk “işi bırakmayı ve tam zamanlı bir influencer olmayı düşünüyorum” şeklinde bir paylaşım yaptı. Musk’ın paylaşımında ciddi olmadığı değerlendirilse de, Tesla hisselerindeki düşüşe engel olmadı.

Musk aslında daha önce Tesla hisselerinin bir bölümünü satacağını açıklamıştı. Eylül ayında Kaliforniya’da katıldığı bir konferansta konuşan ünlü CEO, 4. çeyrekte elindeki hisselerin büyük bir bloğunu satacağını ifade etmişti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları