Kripto HaberleriHaberlerElon Musk Twitter'ı Satın Almaktan Vazgeçmişti: Uzmanlar Bundan Sonraki Süreci Değerlendirdi!

Elon Musk Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçmişti: Uzmanlar Bundan Sonraki Süreci Değerlendirdi!

Takip et

Daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir başvuruya göre Tesla CEO’su Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını temel ihlal gerekçelerini öne sürerek feshediyor.

Buna karşılık Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor, Yönetim Kurulu’nun anlaşmaya bağlı olduğunu ve Delaware Chancery Mahkemesi’nde yasal işlem yoluyla birleşme anlaşmasını uygulayacağını söylemişti.

Bu, Elon Musk’ın anlaşmayı sonlandırmaya karar verdiği ilk sefer değil. Haziran ayının başlarında Musk, şirketin spam ve bot hesapların sosyal medya hizmetinde reklam gören kullanıcıların %5’inden daha az olduğuna dair kanıt paylaşmaması halinde anlaşmadan çekilmekle tehdit etmişti.

Bu hafta Twitter yöneticileri, şirketin her gün 1 milyondan fazla spam hesabı kaldırdığını açıkladı. Buna karşılık Musk, “asıl mesele bu” yorumunda bulundu.

İlgili Haber
Elon Musk Twitter'ı Satın Almaktan Vazgeçti!

İşte Twitter Elon Musk’a Dava Açmaya Karar Verirse Olacaklar

Pek çok hukuk uzmanı Elon Musk’ın anlaşmadan kolayca vazgeçemeyeceğine inanıyor. Aslında, Musk sonunda anlaşmayı feshederse, yine de minimum 1 milyar dolarlık bir ayrılık ücreti ödemek zorunda kalacak.

Hukuk profesörleri Carl Tobias ve Brian Quinn’e göre, Twitter muhtemelen Musk’ın anlaşmayı tamamlamasını gerektiren bir yargı kararı almayı hedefliyor. Ancak bu tür davalar genellikle satış fiyatlarının yeniden müzakere edilmesi yoluyla çözüme kavuşturuluyordu. Musk’ın veri eksikliği iddiası “savunulması zor bir argüman” olarak nitelendiriliyor.

Kripto para borsası Binance CEO’su “CZ “nin anlaşmanın feshi konusundaki tutumu ilginç olacak zira Binance, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alımına 500 milyon dolar taahhüt etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları