Dogecoin

Elon Musk Yeni Tweetiyle Kripto Paraları Alaya Aldı!

Kendisini DOGE babası olarak tanımlayan Musk, gündemi değiştirmeye devam ediyor.

Sansasyonel tweetleriyle gündemden düşmeyen Tesla CEO’su Elon Musk, son paylaşımıyla yine gündemde! Musk’ın son paylaşımı Interstellar (Yıldızlararası) filminin ikonik bir sahnesini içeriyor.

Tesla CEO’su Elon Musk‘ın Christopher Nolan’ın epik bilim kurgu filmi Interstellar’dan esinlenen popüler bir kripto para birimi meme’ini tweetlemiş olmasının ardından, meme kripto para birimi Dogecoin‘in fiyatı yaklaşık olarak %2 artış yakaladı ve gün içi en yüksek seviyesi olan 0.167 dolara ulaştı.

Filmin bu popüler sahnesinde aşırı yer çekimsel zaman genişlemesi örneği sunuluyor: Gargantua adlı kurgusal bir kara deliğe çok yakın bir yörüngede dönen bir su gezegeni olan Miller’a indikten sonra iki mürettebat arasında geçen konuşmada şu sözler geçiyor: “Dünya üzerindeki yedi yıl burada sadece bir saate eşit!

Yıldızlararası’nın prömiyerinden birkaç yıl sonra bir meme haline gelen bu sahne Facebook ve Reddit’te de büyük ilgi gördü.

Filmin konusunun merkezinde yer alan şaşırtıcı zaman genişleme kavramı ise Bitcoin ve diğer kripto paraların aşırı volatil fiyat hareketlerine atıfta bulunuyor. Diğer piyasalarla karşılaştığında kripto paraların ciddi oranda yükselmesi ve düşmesine atıfta bulunan Musk, bu şekilde bir paylaşım yapmış durumda.

DOGE‘den yola çıkacak olursak, sadece 3 ay gibi kısa bir sürede %19,090 oranında değer kazanan DOGE birçok kullanıcıyı zengin etti. Ancak sonrasında değer kaybı yaşayan altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %78 daha geride işlem görüyor.

Bu inişli çıkışlı hal ise birçoklarını kripto paralar konusunda temkinli olmaya yönlendiriyor ya da Musk gibi sansasyonel isimler için alay konusu olabiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu