Kripto HaberleriAltcoinElon Musk'ın Adını Kullanan Bu Kripto Para, 20 Kat Artıp Yüzde 95...

Elon Musk’ın Adını Kullanan Bu Kripto Para, 20 Kat Artıp Yüzde 95 Düştü!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Elon Musk’ın kripto para sektörü üzerindeki etkisi kesinlikle oldukça fazla ve bu sebeple Musk’ın adını kullanan projelerin sayısı da artmakta. Dogecoin’e (DOGE) verdiği destek ile nasıl fiyatlanma hareketi yaşatabileceğini gösteren Musk, şimdi ise kendisi istemeden birçok projenin reklam malzemesi oluyor.

36 Saat İçerisinde Rekor Hareketlilik

Elon Musk’ın adını kullanan projelerden birisi olan Elonomics (ELONOM), inanılmaz bir fiyat dalgalanması yaşayarak kesinlikle bütün sektörün ilgisini üzerine çekti. Meme odaklı kripto para birimi son 36 saat içerisinde hem zirveyi hem dibi gördü. 8 Kasım tarihinde 3,49 dolardan işlem gören token, devamında 77 dolara kadar çıktı ve 21 kat artış yaşadı. Beş saat içerisinde 20 dolara kadar düşen ELONOM, sonra 38 doları gördü. Böyle bir artış sonrasında bir anda %95 değer kaybeden ve 1,83 dolara kadar düşen proje, an itibarıyla 4 dolar bandından işlem görüyor.

Bu düşüş veya yükseliş ile ilgili herhangi bir büyük haber, dolandırıcılık gelişmesi veya olağanüstü hareketliliği açıklayacak bir şey olmadı. Fiyatın böylesine dalgalanmasına neden olan temel şey ise ELONOM’un elastik arza sahip olması. Bu da fiyat üzerinde dalgalanma yapacak şekilde arz değişimi yaşanmasını sağlıyor. Belirli saatlerde ELONOM’un arzı tekrar belirleniyor ve fiyat buna göre ya azalıyor ya da artıyor.

Yine de bu projenin Elon Musk ile hiçbir ilgisinin bulunmadığı ve sadece isim kullanımından ibaret olduğu vurgulanmalı.

Bu tarz projelere yatırım yaparken mutlaka arkasındaki projeyi ve ekibi sıkı bir şekilde araştırmak gerekiyor. Zira genellikle bir grup balinanın elinde olan bu coinler dakikalar içerisinde sıfırlanma noktasına gelebiliyor. Bu sebeple sırf bazı ünlülerini simlerini taklit ediyor ya da onlardan destek alıyor diye “boş” projelere yatırım yapmak oldukça riskli ve kayıp yaşamanızı sağlayan bir hamle olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları