Altcoin

Elon Musk’ın Bu Tweeti Sonrasında DOGE Fiyatı Sert Düştü

Elon Musk'ın DOGE Balinalarına Yönelik Açıklaması, Fiyatta Düşüş Yarattı.

Dogecoin’in (DOGE) zirveye çıkmasında büyük rol oynayan Elon Musk, şimdi ise yaptığı açıklamalar ile düşüşe neden oluyor. Musk, bugün paylaştığı son gönderisinde büyük DOGE yatırımcılarının ellerindeki coinleri satmasını desteklediğini belirtti.

İlgili Haber
Elon Musk, DOGE'un Neden Bitcoin'den (BTC) Daha İyi

Elon Musk, DOGE Balinaların Seslendi

Musk’ın bu açıklaması ise sanıldığı gibi satış baskısını arttırmak için yapılmadı. Tesla ve SpaceX CEO’su, DOGE balinalarının ellerindekileri satması ile ağın aslında daha demokratik bir hal alabileceğini belirtti. “Çok fazla yığılmanın asıl sorun” olduğunu vurgulayan Musk, bu açıklamasından sonra ise sert bir düşüşü beraberinde getirdi.

Bütün kripto para piyasasının düşüş yaşamasına rağmen DOGE fiyatının son 24 saat içerisinde %17 gerilemesi, Musk’ın bu açıklamasının etkili olduğunu gösteriyor. Buna ek olarak kripto para sektörünün Bitcoin’in 46.000 doların altına düşmesi ile kızıla bürünmesi an itibarıyla geçmiş gibi gözüküyor.

Aslında Musk’ın geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan röportajı da DOGE fiyatının düşüşünde etkili olmuş olabilir. Musk’ın 6 Şubat tarihli bir röportajında insanlara bütün paraları ile kripto para yatırımı yapmama ve bu sektörü spekülasyon ile eğlenceden ibaret olarak görmelerini tavsiye ettiği ortaya çıkmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu