binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinElon Musk'ın İşaret Ettiği Arjantin'de Dev Bitcoin Adımı!

Elon Musk’ın İşaret Ettiği Arjantin’de Dev Bitcoin Adımı!

Yönetimin değişmesiyle Bitcoin ve kripto para konusunda hareketli günler geçiren Arjantin'de yeni bir adım geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Genesis Digital Assets Limited (GDA), Arjantin’deki faaliyetlerini genişletiyor. Şirket, Arjantin’in en büyük elektrik şirketi YPF’nin bir yan kuruluşu olan YPF Luz ile artık doğalgaz kullanarak çalışacak yeni bir Bitcoin madencilik tesisi açmak için önemli bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Operasyon, YPF Luz tarafından işletilen Bajo del Toro Termik Santralinde gerçekleştirilecek. Aksi takdirde atmosfere karışacak olan atık gazdan para kazanmak için 1.200 Bitcoin madencilik makinesine güç sağlayacak.

Şirket ilk kez Latin Amerika’da, özellikle de Neuquén Eyaletindeki Rincón de Los Sauces’de toplam 7 MW kapasiteli ve 1 MW yedekli bir madencilik işletmesi açmıştı.

İlgili Haber  Ünlü CEO, Bitcoin ve Ethereum'a Ek Olarak Mega Boğa Olduğu Altcoini Açıkladı

GDA CEO’su Abdumalik Mirakhmedov, “Yıllardır Arjantin’e açılmayı düşünmemize rağmen, ülkenin kripto paralar ve özellikle Bitcoin için teşvik ettiği siyasi ve inovasyon yanlısı iklim hiç bugünkü kadar güçlü olmamıştı” dedi ve ekledi:

“Arjantin’de yüksek enflasyona karşı korunmak için halihazırda kripto para ve stablecoin kullanan büyük bir nüfus yüzdesi de var. Sonuç olarak, kripto bu sorunlara bir çözümdür ve bu gerçeğin Orta ve Güney Amerika’daki ülkeler tarafından kabul edildiğini görüyoruz.”

Javier Milei 2023’ün sonlarında iktidara geldiğinden beri Arjantin’in Bitcoin ve kripto endüstrisi hareketli. Kamu sektörü, Mali Eylem Görev Gücü tavsiyelerine ve Uluslararası Para Fonu gerekliliklerine daha fazla uyum sağlamak için faaliyeti düzenlemeye çalışırken, şirketler, girişimler ve kullanıcılar artan benimsemeyi sürdürmenin yollarını arıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail