Altcoin

Elon Musk’ın Son Tweeti, Bu Kripto Paranın Yüzde 300 Yükselmesini Sağladı

Elon Musk'ın DOGE tweeti, Shiba Inu isimli kripto para birimine yaradı.

Kripto para sektörünün şaka amaçlı piyasaya sürülen projesi Dogecoin (DOGE), son dönemde 7’den 70’e kesinlikle herkesin gündeminde. DOGE fiyatının kısa sürede top 10 içerisine girmesinde en büyük paya sahip olanlardan birisi ise Elon Musk olarak biliniyor.

Musk, bir Japon ırkı olan Shiba Inu köpeğinin maskot olarak kullanıldığı DOGE hakkında ara ara tweet atmaya devam ediyor. Musk’ın son attığı tweet ise yatırımcılarda ve özellikle acemi olanlarda bir kafa karışıklığına yol açtı.

Shiba Inu, %300 Yükseldi

Musk, “Shiba Inu” almak istediğini belirttikten sonra acemi yatırımcılar bunun DOGE’a referans olduğunu anlayamadı. Uniswap üzerinde listelenen Shiba Inu (SHIB) isimli kripto para birimi ise bu tweet sonrasında %300 yükseliş elde ederek 0,00000002 dolardan 0,00000008 dolara kadar yükseldi.

Tabii ki bunun acemi yatırımcıların ve fırsattan istifa etmeye çalışan balinaların işi olduğunu anlamak zor değil. Buna rağmen sadece Elon Musk’ın tweetlerinden esinlenerek böyle yatırım yapan bir kitlenin olması ise sektörün geldiği boyutu gözler önüne sermekte.

DOGE fiyatı kısa süre içerisinde top 10’a girse de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 15. sırada yer alıyor. DOGE/USD işlem çiftinin 0,061 dolarlık birim fiyatı ise ilginin azalması ile çok daha fazla gerileme yaşayabilir. Elon Musk’ın tweetlerinin artık eskisi kadar etkili olmamasının sebebi ise yatırımcıların güven kaybı yaşaması şeklinde görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu