Dogecoin

Elon Musk’ın Son Tweeti, Dogecoin (DOGE) Yerine Bu Kripto Paraya Yaradı!

Musk'ın tweeti sonrası "Baby Doge Coin" isimli bir kripto para yükseliş elde etti.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) için büyük bir değişimi beraberinde getirdi. Sadece şaka amaçlı bir kripto para birimi olan DOGE, Elon Musk’ın sık sık attığı tweetleri ve açık desteği sayesinde toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi sıralamasına kadar yükseldi. Musk’ın bu tweetleri ise her geçen gün etkisini yitirdi.

Elon Musk’ın Tweeti, BABY DOGE’a Yaradı

Musk, 1 Temmuz tarihinde DOGE hakkında iki tweet atsa da fiyat hiçbir şekilde yerinden oynamadı ve sadece %2’lik bir hareketlilik yaşadı.

Daha önce her tweeti ile fiyatı en az %10 ila %20 aralığında oynatan Musk, bu duruma bakılırsa artık etkisini kaybetti. Ancak Musk’ın attığı tweetlerde yer alan bazı detaylar, başka kripto paraların ciddi bir yükseliş elde edebilmesini sağlıyor.

Bunun sebebi de söz konusu kripto paraların oldukça hacimsiz ve düşük piyasa değerine sahip olmaları şeklinde açıklanabilir.

Musk, 1 Temmuz tarihinde attığı tweetinde direkt olarak DOGE’a göndermede bulunsa da tweetin başındaki “baby doge” ifadesi, yine bir çılgınlığa yol açtı.

Görünüşe göre gerçekten de Baby Doge isimli bir kripto para zaten üretilmişti ve ekip anında Musk’ın tweetine yanıt verdi. Ekip, Elon Musk’a teşekkür ederken BABY DOGE fiyatının da %100 ve üzerinde artış gösterdiği gözleden kaçmadı. Bu da Elon Musk’ın hala en azından hacimsiz DOGE klonları için etkili olduğunu göstermekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu