AnalizDogecoin

Elon Musk’ın Unuttuğu Dogecoin’de Görünüm Ne? DOGE Tekrar Rekora Koşacak mı?

Bir zamanların yıldızı olan Dogecoin'in analizi...

Bir zamanlar yaşadığı sert yükselişlerle adeta tüm coinlerin ismini unutturan ve piyasadaki algıyı tamamen üstüne çeken Dogecoin, bir süredir sessiz görünüyor. Genel piyasa yükselişleriyle beraber son günlerde “olağan” şekilde yükselen DOGE, arkasındaki en büyük desteği de kaybetmiş gibi görünüyor.

Zira şaka odaklı ortaya çıkarılan Dogecoin, şüphesiz Elon Musk’ın attığı tweetler ile bu kadar popüler hale geldi. Son zamanlarda DOGE ile ilgili attığı tweetlerde eskisi kadar etkili olamadığı gören Elon Musk, bir süre tweet atma işine ara vermiş gibi görünüyor. Her ne kadar eski popülerliği olmasa da bugün kripto para piyasasıyla ilgilenen herkes en az bir kere Dogecoin ismini kesinlikle duymuştur.

Bu sebeple hala ciddi alıcı kitlesine ulaşan DOGE, artık şaka coini olarak değil kitlelerin kabulünü kazanmış bir proje niteliğinde.

Grafikte Dikkat Çeken Formasyon

DOGE grafiğine bakıldığı zaman yükseliş potansiyeli olan bir çanak kulp formasyonu görülüyor. Bu bağlamda ana hedef 0.55 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Ana hedef öncesindeki direnç noktaları da 0.375 ve 0.445 dolar seviyeleri.

Rekor kırma konusuna da değinecek olursak, Elon Musk veya ünlü kişiler DOGE ile ilgili önemli bir duyuru yağmadığı sürece 0.75 dolar olan rekor seviyesinin geçilmesi şu an için zor görünüyor. Bu sebeple DOGE yatırımcılarının haber takibi yapması da önemli görülüyor.

İşlerin ters gitmesi ve piyasada bir düşüş başlaması durumunda ise destek seviyeleri 0.25 ve  0.23 dolar. Özellikle 0.23 dolar seviyeleri ana destek olarak görülürken bu seviyenin altına düşüş olması durumunda stop olma yolu tercih edilebilir.

Her zaman bahsettiğimiz gibi; altcoin yatırımı yaparken, stopsuz gitmemek ve Bitcoin hareketlerini yakından takip etmek son derece önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Rıdvan

Kurt kocayınca, köpeklerin maskarası olurmuş. Ha ha ha ha


Başa dön tuşu