Ana SayfaDogecoinElon Musk'tan İmalı Dogecoin ve SHIB Mısralar!

Elon Musk’tan İmalı Dogecoin ve SHIB Mısralar!

Takip et

Şüphesiz Twitter’ı en aktif ve yüksek etki gücüne sahip şekilde kullanan isimlerin başında Elon Musk geliyor!

Hemen hemen her tweetiyle gündem konusu olmayı başaran Musk, son tweetiyle yine çok ses getireceğe benziyor.

Çin tarihinden bir şiirle adeta Shiba Inu ve Dogecoin arasındaki sürtüşmeyi yumuşatma yoluna giden Musk, “Yedi Adım Mısra” adlı ünlü bir Çin şiiriyle yine kafaları karıştırdı.  Metaforlarla yüklü şiirin mısraları şöyle:

Fasulye sapları fasulye kaynatmak için tutuşur,

Tenceredeki fasulyeler ağlar.

Biz selfsame kökünden doğarız,

Neden birbirimizi bu kadar sabırsızlıkla yakalım?

Tarihi bir hikayeye dayanan şiir, Wei hanedanlığının kurucusu Cao Pi ile Cao Zhi arasındaki rekabet, savaş ve nihayetinde kardeşlik ilişkisine dayanıyor.

Ünlü antik şiir, aynı köke sahip sapları ve fasulyeleri, aynı ebeveyne sahip kardeşler için genişletilmiş bir metafor olarak kullanır. Şiirde geçen “fasulyelerin kaynatılması için kullanılan fasulye sapları” ise kavganın ne kadar yıkıcı olduğunu gözler önüne serer.

Musk’ın bu imalı tweetle ne yapmaya çalıştığı tam olarak anlaşılmasa da iki güçlü rakibin taraftarlarının arasını yumuşatmaya çalıştığı düşünülebilir, öte yandan şiire koyduğu ” Humankind” (insanlık) başlığı da genel bir gönderme olarak kabul edilebilir pek tabii. Bakalım söz konusu tweete nasıl yorumlar ve cevaplar gelecek?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları