BitcoinHaberler

Elon Musk’tan Yeni Bitcoin Yorumu!

Bitcoin, sistemi hackleyen bir varlık sınıfı mı?

Pek çok Bitcoin maximalisti, Bitcoin’in 13. yaş gününü kutlamak için 2009 yılında çıkarılan Genesis blokunu temsil eden görseli paylaşıyor.

İlgili Haber
Bitcoin 13 Yaşında!

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey de kısa süre önce bu görseli paylaştı. Dorsey’in paylaşımının altına bir yorum da Elon Musk’tan geldi.

“Bana Ultima V’de son labirentten çıkmak için kullandığım hex editlerini hatırlatıyor”

Hex editleme bazı oyunlarda belirli bölümleri geçmek için oyunu yeniden düzenlemek için kullanılıyor. Bir nevi hile olarak da değerlendirilebilir.

Özetle Elon Musk söz konusu blokdaki karışık rakamları 1988 yılında piyasaya sürülen popüler oyun “Ultima V’in” hex editleme bölümüne benzetiyor.

Peki bu karmaşık sayılara ilişkin sıradan bir benzetme mi? yoksa daha derin anlamalar yüklenebilir mi?

Elon Musk yaptığı paylaşımlarla genel olarak gizemli bir hava oluşturmayı ve metaforları kullanmayı seviyor.

Elon Musk’ın bu paylaşımına derin anlamlar yüklemek istersek söz konusu benzetmenin altının boş olmadığını düşündüren bir yaklaşım görebiliyoruz.

Söz konusu paylaşımın mevcut finansal sisteme tepki olarak doğan Bitcoin’in doğum gününde geldiği ve Musk’ın kullandığı benzetme üzerinden hareket ettiğimizde, Musk Bitcoin’i mevcut finansal sistemi yeniden düzenleyen ve adeta sistemi hackleyen bir varlık sınıfı olarak görüyor diyebiliriz.

Elbette bu sadece bir varsayım. Musk gizemli paylaşımlar yapmayı seviyor. Bu da onlardan birisi mi yoksa sıradan bir benzetme mi kimse bilmiyor.

İlgili Haber
Elon Musk Bitcoin'de Zirveyi ve Dibi Buldu! "69.000$ -42.000$"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu