BitcoinHaberler

Elon Musk’tan Yeni Kripto Para Açıklaması: ABD Senatosunu Eleştirdi

Elon Musk, ABD Senatosunun kararını desteklemiyor.

Kripto para sektörü şu an için ABD Senatosundan çıkacak olası bir yasa taslağına odaklandı ve neredeyse bütün kripto para sektörü bunun karşısında bir bütün oldu. ABD’li Senatörler tarafından hazırlanan bir yasa taslağında özellikle kripto para madencilerinden ve ağdaki onaylayıcılardan alınacak vergi ile ilgili bir madde, tepki çekmişti.

ABD’li Senatörlerin Kararı Tepki Çekiyor

Bu tepki çeken ve söz konusu kişilerin kimliklerini açıklamalarını zorunlu kılacak olan maddeye karşı ise yeni bir yasa taslağı oluşturuldu. ABD’li senatörler Patrick Toomey, Ron Wyden ve Cynthia Lummis tarafından hazırlanan karşıt yasa taslağı, kripto para sektörünün lehine. Ancak Beyaz Saray’ın yani direkt olarak Joe Biden’ın kripto para sektörünün aleyhine olan yasayı savunduğu haberleri ortaya çıkmıştı.

Elon Musk ise bu konuda son dakika açıklamasında bulundu. İlk olarak Coinbase CEO’su bu konuda açıklamada bulundu ve bunun “korkunç” olduğunu vurguladı. Proof-of-Stake ağındaki onaylayıcıların hepsinin kimliğinin açıklanmasının imkansız olduğunu belirten Armstrong’a ise Musk da katıldı. Armstrong bunun Proof-of-Work ve Proof-of-Stake tabanlı ağlar arasında kavga çıkartacağına imada bulunarak hükümetin şu an “teknolojinin kazananları ve kaybedenlerini” seçme yolunda ilerlediğini ancak bunun sektörün bütününü etkileyeceğini belirtti.

Elon Musk, buna verdiği yanıtta şu an kripto para teknolojisi kapsamında “teknolojinin kazananlarını veya kaybedenlerini” seçmenin yanlış olduğunu vurgulayarak ABD Senatosunu eleştirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu