BlockchainHaberlerKripto Para

Elrond, Kripto Para Ödeme Şirketi Utrust’u Satın Aldı!

Elrond, Utrust ile birlikte yeni nesil internet olan Web 3'ten yararlanmayı hedeflediklerini söyledi.

Saniyede 100.000 işlem hacmi ve düşük işlem ücretleri ile Ethereum’a rakip olarak görülen blok zinciri sistemi Elrond Network, Portekiz merkezli kripto para ödeme şirketi Utrust’u satın aldı.

Elrond, tarafından yapılan resmi açıklamada “Elrond’un önde gelen kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı Utrust’u satın aldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Elrond, Utrust ile birlikte e-ticaret ve ödemelerde devrim yaratmayı amaçlıyor.” ifadeleri kullanıldı.

Utrust, da resmi twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Elrond ile ortaklıklarını duyurdu.

Elrond, yaptığı yeni satın alım ile birlikte iki hedefi olduğunu söyledi. Bunlardan ilki Blockchain teknolojisinden yararlanarak ödemelerin daha hızlı daha ucuz ve daha güvenli hale gelmesini sağlamak. İkincisi ise ödeme işleme hizmetlerini işletmeler için bir maliyet olmaktan çıkarıp, bir gelir akışına dönüştürmek.

Yapılan duyuruda tarafların kendi tokenlerine sahip olan üyeler için avantajların getirileceği ve bu kapsamda çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada ayrıca hedeflenen asıl amacın, çevrimiçi ödemelerde merkezi olmayan uygulamalar etrafında inşa edilen yeni nesil internet olan Web 3’ten yararlanmak olduğu ifade edildi.

Elrond CEO’su Beniamin Mincu yaptığı açıklamada ödeme işlemcilerinin mevcut hali ile halen yavaş ödeme süreleri sunduğunu ve tüccarlardan her işlemin %3 ila %11’i arasında ücret aldığını belirterek sözlerine devam etti:

“Ödemeler neredeyse anında, küresel olarak ve önemsiz bir maliyetle yapılmalıdır. Bunu dünya çapındaki satıcılar için etkinleştirmek birincil hedefimizdir.”

Utrust CEO’su Sanja Kon ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ödemelerin bir maliyetten gelir akışına dönüşmesi fikri, bunu ilk kez düşünen herkese olduğu kadar bize de çılgınca geldi.

Bunu Elrond ile birlikte keşfettikten sonra, bunun sadece mümkün olduğunu değil, aynı zamanda ödemelerin kaçınılmaz geleceği olduğunu da fark ettik. Bu yüzden güçlerimizi birleştirmeye ve DeFi ödemelerinin uygulamasını hızlandırmaya karar verdik.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu