Bitcoin

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Büyük Bitcoin (BTC) Operasyonu: 15 İlde Baskın Yapıldı

Bitcoin'e yönelik artan ilgi, bunu kullanmak isteyen dolandırıcıların da ekmeğine yağ sürüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son dönemde Türkiye’deki popülerliği kesinlikle rekor kırdı. Sadece Bitcoin değil, genel olarak bütün kripto para sektörüne yönelik ciddi bir ilgi artışı yaşanıyor ve bunu kötü amaçlarla kullanmak isteyenler de bulunuyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Bitcoin Çetesini Yakaladı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü de bir süredir böyle kişilere karşı yürüttüğü soruşturmada bugün önemli bir adım attı. Bir şirketin yatırımcıları Bitcoin madenciliği vaatleri ile kandırdığını tespit eden Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, 15 ilde eşzamanlı baskınlar düzenledi.

Şüphelilerin ponzi olarak da bilinen piramit yapı kurdukları ve böylelikle sayısı yüzleri geçecek şekilde dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı.

Dolandırıcıların toplamda 328 kişiyi dolandırdıkları ve bunun karşılığında 1.270.779 avro, 12.000 dolar, 4.177.374 TL haksız kazanç elde ettiği vurgulanıyor. Çetede ise 37 şüphelinin olduğu belirtilmekte.

Operasyonların İstanbul başta olmak üzere Ankara, Antalya, İzmir, Mersin, Bursa, Manisa, Balıkesir, Samsun, Van, Nevşehir, Eskişehir, Sakarya ve Kocaeli’de de yapıldığı belirtilmekte. 19 şüphelinin ise yakalanarak cezaevine gönderildiği belirtiliyor. Kalan şüpheliler için ise operasyonun sürdürüldüğü belirtilmekte.

Türkiye’de kripto paralara olan ilginin artması kesinlikle sektörün gelişmesi için iyi bir gelişme. Buna rağmen sektöre yeni giren yatırımcıların çok fazla kazanç vaatleri ile bu tip dolandırıcılara kurban gidebildikleri biliniyor.

Bu konuda yatırımcıların asla kolay kazanç peşinde koşmamaları ve gerçek olamayacak kadar güzel gelen tekliflerin gerçek olamayacağını bilmeleri önem arz etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu