Bitcoin

En Büyük Kurumsal Bitcoin Balinası, SEC’in Kripto Para Açıklamalarını Değerlendirdi

SEC'in kripto para açıklamaları hakkında büyük yatırımcılardan da yorumlar gelmeye başladı...

Bitcoin denince akla gelen ilk şirketlerin başında şüphesiz Microstrategy geliyor. Öyle ki ABD’de karmaşıklığı sebebiyle Bitcoin yatırımı yapamayan birçok kişi Microstrategy hissesi alıyor. Zira Microstrategy elinde ciddi miktarda BTC tutuyor ve bu sebepten dolayı hisse fiyatı da BTC ile paralel şekilde hareket ediyor.

Son verilere göre şirketin 90.000’den fazla BTC’si olduğu biliniyor. Her Bitcoin düşüşünde ciddi alım yaparak piyasaya güven veren ve fiyatı yukarı çeken şirket CEO’su Michael Saylor, SEC’in yaptığı son açıklamalar ile ilgili değerlendirmede bulundu.

İlgili Haber
SEC Başkanı Gensler'dan Kripto Para Sektörü Hakkında Açıklamalar!

SEC’in açıklamalarını olumlu bulan ünlü CEO:

“Tüm bu düzenleyici gelişmeler Bitcoin için iyidir. Oynaklık azalacak, kamu güveni artacak ve dijital varlık alanına netlik ve uyum gelecek. Böylelikle kurumsal ve perakende kabulü de hızla artacak.”

Tweetten anlaşılacağı üzere SEC’in açıklamalarını olumlu bulan Saylor, genellikle BTC’nin her sert düşüşünden sonra ciddi miktarda alım yapması ile biliniyor. Bu son düşüşlerde de alım yapıp yapmadığı ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

Ayrıca Microstrategy’nin ortalama BTC maliyetinin de 26.000 dolar seviyeleri olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu