Kripto HaberleriBitcoinEn Büyük Kurumsal Bitcoin Balinası Türkiye İçin Bitcoin Çağrısını Yineledi!

En Büyük Kurumsal Bitcoin Balinası Türkiye İçin Bitcoin Çağrısını Yineledi!

Takip et

MicroStrategy Kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Twitter’dan yaptığı paylaşım ile Türkiye için yaptığı Bitcoin yorumunu tekrarladı.

Geçtiğimiz haftalardaki paylaşımında “Bitcoin Türkiye için umuttur” diyen Saylor, Türk lirasının mart ayından bu yana ABD Doları karşısında değerinin üçte birini kaybettiğini ve 9 yıl gerilediğini ifade etti.

İlgili Haber
Michael Saylor'dan Türk Lirası Yorumu: "Bitcoin, Türkiye İçin Umuttur!"

Türkiye Merkez Bankası’nın dün yaptığı faiz kararı açıklaması sonrası Dolar TL karşısında yükselmiş ve 11.3 seviyelerine kadar çıkmıştı. Doların TL karşısında yükseldiğini gören Saylor Türkiye için yaptığı “Bitcoin Türkiye için umuttur” düşüncesini tekrar paylaştı.

Halihazırda elinde en fazla Bitcoin bulunduran şirket olan MicroStrategy CEO’su, Türkiye’nin Bitcoin’i benimsemesi durumunda Türkiye’nin ekonomisine olumlu katkı yapacağını belirtti.

“Para birimi Mart ayından bu yana değerinin üçte birini kaybetti ve art arda dokuz yıl geriledi. TL’den USD’ye dönüşüm sadece çöküşü yavaşlatacak, BTC’nin benimsenmesi ise hasarı tersine çevirecek ve ekonomiyi canlandıracaktır.”

Bitcoin ve kripto paraların önde gelen savunucularından olan Michael Saylor, Türkiye için yaptığı “Bitcoin umuttur” yorumunu geçtiğimiz Ağustos ayında Kanada için yapmıştı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları