BitcoinHaberler

Endekslerde Stagflasyon Fiyatlanıyor! Bitcoin Bu Savaşı Kazanacak Mı?

Bitcoin bu sınavdan başarılı çıkabilecek mi?

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin küresel ekonomileri yavaşlatacağına dair endişeler ABD endekslerindeki satışların devam etmesine neden oldu. Bitcoin bugün kısmen rahat görünüyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin 13. gününde Petrol 139$’a kadar yükselerek en son 2008 yılından görülen seviyeleri test etti.

Bu sırada altın da yeniden 2000$’ın üzerine çıktı. Haber saatimiz itibariyle altın 1984$’dan, Petrol ise 123$’dan işlem görmeye devam ediyor.

Riskli ürünlerde Rusya-Ukrayna gerilimine ve enflasyon endişelerine dair fiyatlamaların devam ettiğini görüyoruz.

4 haftadır düşen ABD borsaları bu haftaya da satıcılı başladı. Haber saatimiz itibariyle borsalardaki kayıplar %2’leri geçerken, Ukrayna krizinin dolaylı etkilerinin ekonomileri nasıl vuracağı belirsizliğini koruyor.

Stagflasyon Riski Kapıda

Yatırımcılar küresel enerji arzındaki olası kesintiler nedeniyle oluşabilecek potansiyel ekonomik sonuçları tartıyor.

Leuthold Group’un baş yatırım stratejisti Jim Paulsen piyasanın kendisini “stagflasyona” hazırladığını ifade ederek şunları söyledi;

“Sonuç olarak stagflasyon portföy stratejilerinde merkezi bir nokta halini aldı. Daha yavaş büyüme ve daha kalıcı enflasyon için hazırlık sürerken, yatırımcıların korkuları ve eylemleri artıyor.”

Bu sırada ABD endekslerindeki geri çekilmeye rağmen Bitcoin günlük bazda %1 primle işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin İçin Sınav Zamanı

Bu kaotik dönemin sonunda Bitcoin önemli bir sınavdan çıkmış olacak. Zira dijital altın olarak kendi hikayesini oluşturmak isteyen Bitcoin, savaş ve yüksek enflasyon ortamında yatırımcısını ne kadar koruyacak? bunu hep birlikte göreceğiz.

Bitcoin’in yeni bir enstrüman olması nedeniyle altından  daha oynak olması kabul edilebilir bir durum. Kısa vadeli hareketlerden bağımsız olarak Bitcoin bu mücadelenin sonunda tüm dünyaya iyi bir enflasyondan korunma aracı olup olmadığının mesajını verecek.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu