blank
EOSHaberlerKripto Para

EOS Çok Yakında Saniyede 50.000 İşlem Yapacak

Galaxy Digital’in kurucusu ve eski serbest yatırım fonu yöneticisi olan milyarder yatırımcı Michael Novogratz, geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda, EOS‘un yakın bir zamanda saniyede 50 bin işlem yapabileceğini söyledi.

Ayrıca Novogratz’ın kurduğu Galaxy Digital şirketi ile EOS’un kurucu şirketi Block.one, ortaklık imzalamış ve Block.one şirketine milyonlarca dolarlık yatırım yapılmıştı.

Proof of Stake Algoritmasına Değindi

“EOS ekosistemi Proof of Stake algoritması ile inşa edilmiş bir sistem. Diğer Proof of Stake algoritması ile çalışan sistemlerden farklı olarak, EOS’da 20 tane temsilci var. Bu temsilciler sayesinde EOS diğer blok zincirlerden daha hızlı olabiliyor. Şuan için saniyede 5 bin işlem yapabilen EOS, bu sistem sayesinde ileride saniyede 50.000 işlem yapabilecek.” ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz günlerde Novogratz yaptığı açıklamada, kripto para piyasasına kurumsal yatırımcıların yavaş yavaş girmeye başladığını söylemiş ve şu açıklamada bulunmuştu:

“Kurumsal yatırımcıların, Blockchain teknolojisini artık fark ettiğini ve bu sektörde yer almak istediklerini düşünüyorum”.

EOS Mainnet‘i geçtiğimiz ay hayata geçmiş ve tarihin en kazançlı ICO’su gerçekleştirerek tam 4 milyar dolar yatırım toplamıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Başa dön tuşu