BorsaHaberler

Eski BitMEX CEO’sunun Aldığı Ceza Mahkeme Tarafından Açıklandı!

Şubat ayında kendisine yöneltilen suçlamaları kabul eden BitMEX CEO'su Arthur Hayes'in aldığı ceza açıklandı.

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, bugün New York’taki bir federal mahkeme tarafından altı ay boyunca ev hapsi ve GPS izleme ile iki yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı.

Eski BitMEX CEO’su Hayes, Şubat Ayında Kara Para Aklamayı Önleme (AML) Programını Bilinçli Olarak Uygulamadığını Kabul Etmişti

Hayes, Şubat ayında borsada kara para aklamayı önleme (AML) programını kasıtlı olarak uygulamadığı suçlamasını kabul etmişti.

Hayes ve BitMEX’in kurucu ortakları Samuel Reed ve Ben Delo’nun yanı sıra şirketin ilk çalışanı Gregory Dwyer, ilk olarak Ekim 2020’de Banka Gizlilik Yasası’nı (BSA) ihlal etmekten ve bunu yapmak için anlaşmalar yapmaktan suçlanmışlardı.

ABD vatandaşı olan ve uzun süredir Singapur’da ikamet eden Hayes, avukatları ve federal savcılar arasında yapılan bir anlaşma ile geçtiğimiz Nisan ayında Hawaii’de ABD makamlarına teslim olmuştu.

Annesi tarafından imzalanan ve 1 milyon doları nakit olmak üzere 10 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakılmıştı.

İlgili Haber
Bitmex Kurucuları Hayes ve Delo Suçlarını Resmen İtiraf Etti!

“Yeni Bir Sayfa Açmaya Hazırım”

Hayes ceza duruşmasından önce “Yeni bir sayfa açmaya hazırım” dedi. Hayes’in avukatı duruşmanın sona ermesinin ardından yorum yapmayı reddetti.

Savcılığın 9 Mayıs’ta mahkemeye gönderdiği mektupta, “Hayes BitMEX’ten kişisel olarak yüz milyon doların üzerinde kazanç elde ederken, kara para aklamayı önleme (“AML”) programını uygulamayarak şirketi BSA’yı ihlal edecek şekilde kasten ve sürekli olarak işletmiştir” denilmişti.

Hayes ise mahkemeden, cezaya kadar seyahat etme imkanı ile birlikte kendisine şartlı tahliye verilmesini talep etti.

Adalet Bakanlığı ilk davayı açtığında, Amerikan vatandaşı olan Hayes Singapur’da yaşıyordu. Hukuk ekibi oradan ABD’ye dönmesi için görüşmelerde bulunmuştu.

Hayes’in davası, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ve Adalet Bakanlığı’nın 2020’nin sonlarına doğru BitMEX ve yöneticilerine karşı ortak sivil ve cezai yaptırım davaları açmasından bu yana kripto para endüstrisi tarafından büyük ilgi görmüştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu