Kripto HaberleriBitcoinEski Facebook Yöneticisinden Sürpriz Bitcoin ve Ethereum Açıklaması Geldi!

Eski Facebook Yöneticisinden Sürpriz Bitcoin ve Ethereum Açıklaması Geldi!

Takip et

Meta’nın (eski ismiyle Facebook) ​eski kripto para yöneticisi David Marcus, yakın zamanda attığı bir tweet’te Bitcoin için övgü dolu sözler sarf etti.

David Marcus, Ethereum Güncellemesi Öncesi Belirsizlik Nedeniyle Bitcoin İçin İyi Düşündüğünü Açıkladı

Marcus, Ethereum’un yaklaşan Merge yükseltmesi nedeniyle aslında Bitcoin için “harika düşündüğünü” belirtti.

Marcus BTC’nin istikrarını ve öngörülebilirliğini överek bu iki özelliğin güven yaratmaya yardımcı olduğunu iddia etti.

Her ne kadar bu Ethereum’un değiştirilebilirliğine yönelik bir eleştiri olsa da Markus, dünyanın en büyük ikinci kripto parasını kötülemek niyetinde olmadığını açıkladı.

Yaklaşan Merge güncellemesinin Ethereum’u deflasyonist hale getirmesi bekleniyor.

İlgili Haber
Facebook'un Metaverse Bilançosu Açıklandı: Yüklü Miktarda Kayıp Var!

Bazıları Bitcoin’i sabit ihracı nedeniyle deflasyonist olarak tanımlasa da, dolaşımdaki coin sayısı yaklaşık bir yüzyıl boyunca artmaya devam edeceğinden teknik olarak BTC enflasyonist bir varlıktır.

Ethereum’un potansiyel olarak deflasyonist olabileceği gerçeği, onu BTC’ye kıyasla daha iyi bir değer deposu haline getirebilir. Bununla birlikte, BTC, Ethereum’un değişken para politikasını büyük bir dezavantaj olarak gördükleri için bu fikre şiddetle karşı çıkmaktadır.

Marcus, Facebook’un Diem Kripto Para Projesini Yönetiyordu

Marcus’un kendisinin de işin içinde olduğunu belirtmek gerekir. Ünlü isim Meta ile yollarını ayırdıktan sonra, Mayıs ayında Lightspark adlı kendi BTC ödeme girişimini başlattı. Şirket, Paradigm ve Andreesen Horowitz gibi önde gelen risk sermayesi şirketlerinden fon aldı.

Markus, sosyal medya devinin sınır ötesi ödemelerde potansiyel olarak devrim yaratabilecek kendi stablecoin’ini piyasaya sürme yönündeki iddialı çabasına öncülük ediyordu. Marcus geçtiğimiz Kasım ayında “girişimci ruhuna” geri dönmek üzere şirketle yollarını ayırdı. Kısa bir süre önce Meta (eski adıyla Facebook) Diem stablecoin projesinden vazgeçmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları