Kripto HaberleriBitcoinEski FED Başkanı Bitcoin Regülasyonları Hakkında Konuştu!

Eski FED Başkanı Bitcoin Regülasyonları Hakkında Konuştu!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerine olan ilgi giderek artıyor.  Bazı ülkeler kripto para birimleri ile ilgili düzenlemeler yapmaya başladı.

Ancak halen kripto paralar ile ilgili net ve tam bir düzenleme bulunmuyor.

Kripto para düzenlemeleri ile ilgili konuşan eski New York FED başkanı Bill Dudley, kripto düzenleme konusunun uzaması durumunda yatırımcılar ve ekonomi üzerinde bazı riskler oluşturabileceğini dile getirdi.

Kripto paralar ile ilgili ihtiyatlı düzenlemeler yapılması gerektiğinin altını çizen Dudley, ABD Başkanı Joe Biden’ın imzaladığı yürütme emrinin bu konudaki doğru yaklaşımı yansıttığını belirtti.

Ancak yetkilileri de kripto sektörünün başıboş büyümesini engellemek için yeterli önlemleri almamakla da suçladı.

Dudley bu konuda ABD’li düzenleyicilerin kripto sektörü ile ilgili daha bilgili danışmanlar tutması ve kripto uzmanlarından oluşan komiteler kurması gerektiğini düşünüyor.

Kripto para düzenlemesinin geciktirilmesinin tehlikeleri olduğuna vurgu yapan Dudley bu konuda uyarıda bulundu:

“Yetkililer düzenlemeler ne kadar uzun süre beklerse, tüketiciler, piyasalar ve ekonomi için riskler o kadar büyük olur.

Ayrıca siber hırsızlık veya kripto paralardaki bir piyasa çöküşünden kaynaklanan büyük kayıpların inovasyonu öldüren bir baskıyı zorlama olasılığı o kadar artar.

Bu nedenle, düzenleme sürecinin bir an önce başlaması herkesin yararınadır.”

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları