BitcoinHaberlerKripto Para

Eski Google CEO’sundan Kripto Para Açıklaması! Hangi Projelerle İlgileniyor?

Eski Google CEO'su kripto paralara yatırım yapmaya başladığını açıkladı.

CNBC ile röportaj yapan Google’ın eski başkanı ve CEO’su Eric Schmidt, kripto para birimlerine yatırım yaptığını açıkladı.

Kripto paralara biraz para yatırdığını dile getiren Schmidt, blok zincir teknolojisinin en ilginç kısmının kripto para birimleri değil web3 olduğunu söyledi.

“Birey olarak kimliğinizi kontrol edebileceğiniz ve merkezi bir yöneticinizin olmadığı yeni bir internet modeli olan web3 çok güçlü. Çok baştan çıkarıcı ve çok merkeziyetsiz.”

2001’den 2011’e kadar Google’ın CEO’luğunu yapan Eric Schmidt, yazılım mühendisi olarak bugün başlamış olsaydı Web3 üzerine çalışmak istediğini söyledi.

Eski Google CEO’su, özellikle Bitcoin’e (BTC) atıfta bulunarak insanların kripto para sisteminde zamanlarının çoğunu “kimsenin onlara saldırmadığından emin olmaya” harcadıklarını belirtti.

Schmidt’e göre bu durum günümüzde blok zinciri teknolojisiyle ilgili bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

Schmidt son olarak kripto para birimlerine yeni yatırım yapmaya başladığını yineleyerek halihazırda sahip olduğu kripto para biriminin ismini vermekten kaçındı.

Schmidt’in net olarak 20 milyar dolarlık serveti bulunuyor. Bu rakam ile Schmidt Forbes’a göre dünyanın en zengin 80. kişisi oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu