Kripto HaberleriHaberlerEski Maliye Bakanı: "Kripto Paraları Ciddiye Alın!"

Eski Maliye Bakanı: “Kripto Paraları Ciddiye Alın!”

Takip et

Bazı ülkeler kripto para birimleri hakkında regülasyon çalışmaları yaparken eski İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond da ülkelerin kripto paraları ciddiye alması gerektiğine dikkat çekti.

Hammond, yerel haber kanalı City AM ile yaptığı röportajda hızlı benimsenmesi ile yatırımcıların ilgi odağı olan kripto para birimlerini ülkenin ciddiye almaması takdirde diğer Avrupa ülkelerinin İngiltere’yi geçebileceğini söyledi.

Dijital varlıklar ile ilgili düzenleme ve netliğe ihtiyaç olduğunu belirten Hammond, bu konuda İngiltere’nin hızlı ve etkili hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

“Kişisel olarak kripto para birimlerindeki yükseliş trendinin durdurulamaz olduğunu düşünüyorum. Londra’nın konumunu güvence altına almak için hızlı ve etkili bir şekilde hareket etmesi gerekiyor.”

Muhafazakar partinin eski üyesi olan Hammond, kripto para birimleri konusunda İngiltere elini çabuk tutarsa diğer Avrupa ülkelerine göre büyük avantaja sahip olacağının altını çizerek “Dikkatli izlemezsek, bazı şaşırtıcı insanların önümüzde olduğunu göreceğiz” dedi.

Philip Hammond, kripto para dostu olsun olmasın çoğu kurumsal firmanın kripto para birimlerini eninde sonunda benimseyeceğine inandığını belirterek şunları söyledi.

“Çoğu kurum, beğensek de beğenmesek de bunun olacağını biliyor. Finansal hizmetlerde büyük bir iş yürütenlerin saklanabileceği bir şey değil.”

Eski Maliye Bakanı Philip Hammond’un kripto dostu yaklaşımının aksine İngiltere Merkez Bankası her defasında Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik olumsuz duruşunu dile getiriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları