BitcoinHaberler

Eski Maliye Bakanından Açıklama Geldi: Kripto Paralar Yasaklanıyor mu?

Eski Hindistan Maliye Bakanı, kripto paraların yasaklanmayabileceğini düşünüyor.

Hindistan, son dönemde yine kripto para birimlerinin tamamen yasaklanması iddiası ile gündeme geldi ve bu durum kripto para sektöründe endişe yaşatmaya devam ediyor. Şimdi ise Hindistan’ın eski maliye bakanı konumundaki önemli bir isim yasaklamalar konusunda fikrini açıkladı ve bunun mümkün olup olmadığını ortaya koydu.

Kripto Paralar Yasaklanmıyor

Eski Bakan Subhash Garg, konu hakkında yaptığı açıklamada kripto paraların tamamen yasaklanmayabileceğini ifade etti.

Garg aynı zamanda söz konusu yasağı getirecek olan kripto para yasa taslağını hazırlayan ismin de ta kendisi. Bütün kripto para birimlerinin yasaklanacağı haberi ile sektörde panik yaşatırken ünlü isim bunun doğru olmadığını vurguladı ve amacın kripto paraların kötü kullanımın önüne geçmek olduğunun altını çizdi.

Kripto para birimlerinin gerçek anlamda para olmadığını ve bunu engellemek istediklerini belirten eski maliye bakanı, hükümetin aslında bunun “para” yönü ile ilgileneceğini vurguladı.

Bu da kripto para birimlerinin Hindistan içerisinde de ödemeler konusunda yasaklanabileceği gerçeğini ortaya çıkartıyor. Kripto para birimlerinin vergilendirilebilir bir emtia olabileceği iddiasına da yanıt veren ünlü isim, bunun kripto paraları aşırı basitleştirmek olduğunu ifade etti.

Uzmanlar ise kripto para birimlerinin yakında ülkede yasaklanabileceğini ifade etmekte. Zeby CEO’su Avinash Shekhar konu hakkında yaptığı açıklamada ülkenin şu an regülasyondan geri kaldığını ve yapılacak regülasyonun tamamen yasaklama olabileceğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu