coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinEski SEC Avukatı Konuştu: Dünkü Hack Olayından Yasal Olarak SEC Mi Sorumlu...

Eski SEC Avukatı Konuştu: Dünkü Hack Olayından Yasal Olarak SEC Mi Sorumlu Tutulacak? SEC Ceza Alacak Mı?

SEC'in eski yaptırım avukatı olan Rebecca Fike, yaptığı açıklamasında dün yaşanan Bitcoin Spot ETF sahte haberini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), resmi Twitter hesabının ele geçirilmesiyle önemli bir güvenlik ihlaliyle karşı karşıya kaldı. Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarının (ETF’ler) onaylanmasıyla ilgili yanlış bir duyuru yayınlanarak piyasada dalgalanmalara neden oldu ve düzenleyici kurum için potansiyel yükümlülükler hakkında tartışmalara yol açtı.

Rebecca Fike: “Kongre, Adalet Bakanlığı Veya CFTC Olaya Dahil Olabilir”

Eski bir SEC yaptırım avukatı ve Vinson & Elkins’in ortağı olan Rebecca Fike, televizyonda yayınlanan bir tartışma sırasında olayı değerlendirdi. Fike, piyasa gözetiminden sorumlu kurumun böyle bir olayın kurbanı olmasının ironik olduğunu vurgulayarak ihlalle ilgili endişelerini dile getirdi.

Fike, bu olay halka açık bir şirkette meydana gelmiş olsaydı, SEC’in şüphesiz bir soruşturma başlatacağını, şirket temsilcileriyle temasa geçeceğini ve ihlali inceleyeceğini söyledi. Ancak bu durumda işler tersine döndü ve SEC’i kimin soruşturduğuna dair sorular ortaya çıktı.

İlgili Haber  Eski SEC Başkanı Jay Clayton, Dünkü Hack Olayı Hakkında Konuştu: Bitcoin Spot ETF Onayını Etkiler Mi?

Avukata göre, bu ihlalin ardından, Kongre, Adalet Bakanlığı (DOJ) ve hatta Bitcoin’in emtia statüsü nedeniyle Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) dahil olmak üzere birden fazla kurum dahil olabilir.

Fike, siber güvenliğin karmaşıklığını ve bu tür ihlallere hızlı bir şekilde tepki vermenin zorluklarını, özellikle de kısa bir süre içindeki büyük piyasa etkisini göz önünde bulundurarak vurguladı. Güvenlik açığı, Bitcoin’de yaklaşık 90 milyon dolarlık long ve short pozisyonun tasfiye edilmesine yol açtı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları