EthereumHaberlerTRON

Ethereum Ağına 2 Milyar Dolar USDT Taşındı! Borsalardaki Dolar Stoğu Zirve Yaptı!

İki zincir arası 2.2 milyar dolar taşındı

Gün içerisinde borsalara büyük miktarda USDT girişi gerçekleşti. Analiz şirketi Glassnode’un ve CryptoQuant’ın radarına takılan 550 milyon dolarlık USDT girişi sonrası Bitcoin fiyatının da 36850$ seviyelerine kadar çıktığı gözlendi.

Glassnode yine gün içerisinde Tron’un TRC20 ağından Ethereum’un ERC20 ağında 2 milyar dolar değerinde USDT takası gerçekleştiğini belirledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Tether ve Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, Tron ağından Ethereum ağına taşınmak üzere 2 milyar dolar değerinde USDT taşınmasının planlandığını aktardı. Taşıma işlemi gerçekleştikten sonra TRON ağındaki USDT’lerin yakılacağına söz veren CTO, USDT arzı değişmeyecek dedi.

2 milyar dolarlık taşınma sonrası 200 milyon dolarlık bir talep daha aldıklarını ileten Ardoino, bunun da gerçekleştiğini ifade etti.

Bu transferler sonrası Tron ağından Ethereum ağına toplamda 2.2 milyar dolar değerinde USDT taşınmış oldu.

Glassnode paranın izini sürerek borsalara akan 550 milyon dolarlık USDT’nin, Tron ağından taşınan paranın bir parçası olduğunu ifade etti.

Borsalardaki USDT arzı ve fiyat ilişkisine ilişkin bu haberimizi okuyabilirsiniz.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) SSR İndikatörü

Tron’dan taşınan paranın sadece 1/4’lik kısmının borsalara giriş yaptığını ifade eden uzmanlar daha büyük bir dalganın hazırda beklediğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu