AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) “SSR İndikatörü” Dibi Gördü! Fiyata Etkisi Ne Olacak?

Analistler zincir içi verileri yorumlamaya devam ediyor.

Dünkü haberimizde Bitcoin’de boğa sinyalleri olduğunu aktarmıştık. Zincir içi verileri analiz eden Glassnode’un analistlerinden Leisl Eichholz, başka bir verinin daha boğa pozisyonuna işaret ettiğini aktardı.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Zincir İçi Veriler Boğa Sinyali Veriyor!

Analistin çıkarımlarının temellerini oluşturan indikatör SSR indikatörü olarak bilinen ” Stablecoin Supply Ratio” dur.

SSR, Bitcoin’in piyasadaki arzı ile stabilcoinlerin arzı arasındaki orana göre hesaplanır. SSR’nin düşük olması piyasadaki BTC’ye oranla daha fazla stabilcoin olduğu anlamına gelir. Bu durum satın alma gücünün yüksek olduğunu gösterir. SSR’nin yüksek olması ise piyasadaki stabilcoin arzının BTC’den az olduğunu gösterir buda bir satış baskına işaret eder.

Leisl Eichholz’a göre;

” 2021 yılında daha fazla stabilcoin basıldığı için SSR düşüşe geçti. Tarihsel olarak bakıldığında SSR düştükçe Bitcoin fiyatının yükseldiğini gözlemliyoruz. SSR düşük olduğunda BTC’ye göre büyük miktarda stablecoin arzı olduğu anlıyoruz. Bu da BTC ve diğer varlıklara akmaya hazır daha fazla satın alma gücü olduğunu gösterir.”

Kaynak: Glassnode

Eichholz: “Bu yeni basılan stabilcoinlerin çoğu borsalara yatırılıyor, yani son derece likit ve BTC gibi varlıkları almaya hazırlar.”

Stabilcoin arzının artması Bitcoin fiyatı için olumlu olsa da, bu veri tek başına mevcut seviyelerden büyük miktarda alım yapılacağı anlamına gelmiyor. Özelikle Bitcoin 30.000$ altına sarkma yapınca balinaların Bitcoin’leri topladığını gözlemliyoruz. Bu veriler orta uzun vadede Bitcoin için pozitif sinyaller verse de yatırımcıların destek ve direnç noktalarına göre pozisyonlarını değerlendirmesi gerekiyor.

Önemli Not: Bu veriler yatırım tavsiyesi değildir. Habere konu analistin yorumları kendi kişisel düşünceleridir. Bu verilere göre yatırım kararı almanız tüm paranızı kaybetmenize neden olabilir.

İlgili Haber
Bitcoin Hareketlendi Borsalara Dolar Yağmaya Başladı! 1 Saatte 330 Milyon Dolar USDT Borsalara Giriş Yaptı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu