Ana SayfaBitcoinEthereum, Bitcoin'i Geçebilecek Mi: "Flippening" Mümkün Mü? Uzman İsimler Cevapladı!

Ethereum, Bitcoin’i Geçebilecek Mi: “Flippening” Mümkün Mü? Uzman İsimler Cevapladı!

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, dijital varlıklar dünyasında her zaman üstünlük kurmuştur.

Ancak şimdi, Ethereum’un göz kamaştırıcı yükselişi sayesinde, piyasa değerine göre en büyük ikinci coin hayranları, bir gün tahtı ele geçireceği yönündeki tahminleri yeniden canlandırıyor.

Kripto dilinde buna “flippening” deniyor. Ethereum’un 210 milyar dolar civarındaki piyasa değeri, Ethereum’un geçtiğimiz ay %50 artış göstermesinden sonra bile Bitcoin’in yarısından daha az. Yine de, Merge adı verilen, bunun gerçekleşme şansını artıracağını söyledikleri bir dönüm noktası yaklaştıkça buna inananlar yeni bir iyimserlikle enerji kazanıyor.

“Ethereum’un Bitcoin’i Geride Bırakması Yaklaşıyor”

Quantum Economics Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Mati Greenspan, piyasaya inananların kullandığı kripto argosunu kullanarak yazdığı bir notta konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“İnsanların sürekli olarak ‘flippening ne zaman?’ sorusunu tekrarladığını duyuyorum. Bunun gerçekleşeceğinin bir garantisi olmasa da, sadece rakamlara bakarak, bu olay gün geçtikçe daha da yaklaşıyor gibi görünüyor.”

Bir kripto ticaret merkezi olan QCP, kendilerinin son günlerde “inanılmaz miktarda” Ether alım opsiyonu ticareti yaptığını söyledi ve hedge fonlarının büyük alıcılar olduğunu ekledi. Telegram’daki bir piyasa güncellemesinde “Eylül ayındaki birleşmeye yaklaştıkça bu talebin devam etmesini bekliyoruz” diye yazdılar.

Kripto varlık yöneticisi Arca’da analist olan Bodhi Pinkner, flippening’in “çok olası” olduğunu öne sürdü. “Ethereum hakkında olumlu bir görüşümüz var” diyen Pinkner, birleşmenin ardından Ethereum’un deflasyonist bir varlık haline geleceğini de sözlerine ekledi:

“Dolayısıyla bu değişen dinamik, özellikle daralma ortamında Ethereum’un Bitcoin’e göre fiyatı için teorik olarak iyiye işaret ediyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları