AnalizEthereumKripto Para

Ethereum Çakıldı! – 330 Dolara Düşen Ethereum Fiyatı 240 Dolara Mı Düşecek?

Ethereum fiyatı gün içerisinde %9.5 oranından daha fazla değer kaybetti.

Ethereum fiyatında yaşanan değer kaybı uzmanların tahminlerinin doğru olabileceğine işaret ediyor olabilir. Bir süre önce 380 dolar seviyesine kadar yeniden yükselen Ethereum, 323 dolar seviyesinden 380 dolarlı seviyelere ulaşırken ardından dün 370 dolarlı seviyelere ve daha da altına düştü.

Bu düşüş yatırımcıları ilk başta paniğe sürüklemedi ve çok sayıda yatırımcı 370 dolarda kalacağı yönünde görüş bildirdi. Bazı web sitesi anket oylamalarında 2.000/500 kişi düşüş yönünde tahminde bulunurken, çok sayıda yatırımcı ise normal dengede kalabilecek olduğu yönünde görüş bildirmişti.

Ancak böyle olmadı ve bugün %10’a yakın oranda değer kaybeden Ethereum fiyatı, yatırımcılarına büyük panik yaşattı.

Özellikle geçtiğimiz haftalarda 323 dolardan alım yapanlar şimdilik karda gibi görünüyor olsa da, özellikle 486 dolardan yatırım yapanlar zararlarını çıkaramadıkları gibi daha da fazla panik yaşadılar.

336 Dolara Geriledi!

Ethereum fiyatı gün içerisinde 336 dolara kadar gerilerken, bu dakikalarda bu seviyelerden alıcı ve satıcılar arıyor. Fiyatın tam olarak 24 saat içerisinde 40 dolar civarında düşüş yaşadığı görülürken bu düşüşlerin özellikle büyük ve orta büyüklükte Ethereum satışlarını tetiklediği belirtilmekte.

Uzmanlar “240 Dolara Kadar Düşüş Olacak” Demişti

Bazı kripto para birimi analistleri Ethereum fiyatının kısa süre içerisinde 240 dolara kadar çakılacak olduğunu ifade etmişti. Bazı analistler ise %25 oranına kadar düşüş beklentisinden söz ederlerken, özellikle de büyük düşüşlere yatırımcıların her an için hazırlıklı olmaları tavsiyelerinde bulunmuştu. Nitekim bugün bu durum gerçek olmaya doğru gidiyor gibi görünüyor ve fiyatı bu kadar düşüren etkenler arasında Ethereum balinalarının büyük etkisi olduğu belirtilmiş durumda.

Kısa süre önce 323 dolara kadar düşüş gösterdikten sonra yükseliş gösteren lider altcoin yeniden dönüş yaşayabilir mi bilinmez, ancak kısa süre içerisinde düşüşlerin etkisinden dolayı daha büyük satışların tetiklenmesi bekleniyor. Bu satışlar arasında daha çok orta-büyük çaplı yatırımcıların düşüşte etkisi olduğu belirtilirken düşüşlerin orantısal olarak fazla olmasına bağlı olarak küçük yatırımcılarında panik yaparak satış yapma kervanına katıldıkları görülmekte.

Piyasada Düşüş Hakim

Kripto para piyasasında düşüşlerin etkili olduğu belirtilirken, Bitcoin fiyatında %4.16, XRP fiyatında %5.59, Bitcoin Cash (BCH) fiyatında ise %6.21 oranında düşüş olduğu gözlemlenmekte.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu