blank
Ethereum ClassicHaberler

Ethereum Classic (ETC) Ağı Saldırı Altında! Borsalar Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Alıyor

ETC ağı yüzde 51 saldırısı ile karşı karşıya. Peki bu ne demek?

Kripto para borsası olan Kraken, saat 23.57’de Ethereum Classic (ETC) ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Daha önce de sık sık yüzde 51 saldırısı ile gündeme gelen hatta bu sebeple bazı borsalardan delist edilen ETC ağının tekrar saldırı altında olduğu açıklandı.

Birkaç ay önce yine aynı durumun yaşandığı ETC ağında, saldırı yapan kişiler bu yolla 9 milyon dolar değerinde ETC çalmış ve bu kişilerin kimlikleri tespit edilememişti. Tekrar aynı durumla karşı karşıya kalan ETC’nin saldırganlar tarafından ele geçirilmemesi için Kraken ve bazı borsalar, platformlarına ETC yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı.

Yüzde 51 saldırısı, blockchain ağında bir kişi veya gurubun ağ kontrolünün yüzde 50’sinden fazlasını ele geçirme durumuna verilen isimdir. Ağın işlem gücünün yüzde 51’ini tek başına eline geçiren grup, ağda bir takım manipülatif eylemler yapabilir. Özellikle madenci sayısı az olan blok zincirlerin sık sık başına gelen bu duruma maruz kalan coinler; kopyalanabilir, çoğaltılabilir ve karşılıksız olarak cüzdanlara transfer edilebilirler.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu