Kripto HaberleriEthereumEthereum Classic'ten ETHPOW Açıklaması!

Ethereum Classic’ten ETHPOW Açıklaması!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merakla beklenen ve Ethereum (ETH) PoW hard fork’u olarak bilinen Merge yükseltmesinin Eylül ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Merge yükseltmesiyle ana ağ PoS olacağından bazı madenciler PoW’da kalmaya ısrar ediyor ve Ethereum‘da PoW çatalını destekliyor.

Ethereum ağında PoW’dan PoS’a geçişi öngören hard fork ile ilgili tartışmalar devam ederken ETC Kooperatifi Ethereum PoW hard fork’unu destekleyen tanınmış madenci Chandler Guo’ya bir mektup yazdı.

Ethereum Classic (ETC) projesini destekleyen ETC Kooperatifi, kaleme aldığı mektupta Ethereum PoW çatalının işe yaramayacağına inandığını söyledi.

ETH’yi forklamanın şu anda yapılacak en zor şey olacağını belirten kooperatif, Ethereum PoW hard forkunun neden işe yaramayacağını da açıkladı:

“ETH/ETC zincir bölünmesi sırasında, ETC’yi desteklemek dünyadaki en basit şeydi,
Bu bölünmenin madenciliğe etkisi olmadı ve madenciler aynı istemci yazılımını çalıştırmaya devam etti. Sıfır çaba gerektiren bir şeydi.

Zorlu koordinasyon işi tamamen çatal yanlısı taraftaydı.”

Mektupta ETH’yi çatallamak isteyen Chandler Guo ve ekibinin aynı zamanda Geth, Erigon, Besu ve Nethermind kod tabanlarını çatallaması ve PoS’a geçiş mantığını kaldırması gerektiği belirtildi.

Başka bir zorluğun da madencileri madencilik yazılımlarında değişiklik yapmaya ikna etmek olduğu belirtildi. Ayrıca Chandler Guo ve ekibinin cüzdan sağlayıcılarını, borsaları ve diğer tarafları ETH PoW çatalını desteklemeye ikna etmesinin gerektiği de yazıldı.

“Tüm bu zorlukları aşmak zor ve zaman alıcı olacaktır.

Bu bağlamda da Chandler Guo ve ekibi gerekli tüm değişiklikleri tamamlasa bile, Ethererum PoW çatalını zamanında tamamlaması imkansız görünüyor.”

ETC Kooperatifi son olarak tüm stableconlerin ve DeFi‘nin ETH üzerinde olduğunu ETH’yi desteklemezlerse sıfıra gideceklerini söyledi.

“ETH/ETC bölünmesi sırasında Defi veya stablecoinler yoktu, bu yüzden hiçbir şey yok olmadı.

Şimdi, ETH üzerindeki değerin çoğu, yalnızca yerel token Ether değildir. Dolayısıyla yeni forklanacak zincir, mevcut ETH kullanıcıları için oldukça yararsız olacaktır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları