binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum ETF'lerinin Potansiyel Onayına İlişkin İşaretler ETH Vadeli İşlemlerinde Rekor Yükselişe Neden...

Ethereum ETF’lerinin Potansiyel Onayına İlişkin İşaretler ETH Vadeli İşlemlerinde Rekor Yükselişe Neden Oldu! İşte Detaylar

Ethereum (ETH) vadeli işlemleri, ABD'de spot ETH borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) potansiyel onay söylentileriyle rekor kırdı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum (ETH) vadeli işlemleri, ABD’de spot ETH borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) potansiyel onayına ilişkin yenilenen iyimserliğin etkisiyle daha önce görülmemiş bir popülerliğe ulaştı.

Ethereum ETF Umutları Vadeli İşlem Açık Faizini 14 Milyar Dolar Rekoruna Taşıdı

Coinglass’ın verilerine göre, aktif Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinde kilitli dolar değerini temsil eden nosyonel açık faiz, tek bir günde %25 artarak 14,05 milyar dolara yükseldi ve 15 Mart’ta belirlenen 13,2 milyar dolarlık bir önceki zirveyi aştı.

Açık faizdeki artış, ağırlıklı olarak boğa yatırımcılarından olmak üzere Ethereum piyasasına güçlü bir sermaye akışına işaret ediyor.

Bu duygu, ETH’nin 3.720 dolara tırmanan fiyatındaki %20’lik artışla daha da desteklendi. Açık faiz ve fiyattaki eş zamanlı artış genellikle yükseliş eğiliminin bir teyidi olarak görülüyor.

Ethereum vadeli işlemlerine yönelik artan ilgi, spot ETH ETF’lerinin onaylanmasına ilişkin beklentilerdeki olumlu değişimi takip ediyor.

İlgili Haber  Bitcoin ve Ethereum'daki Destansı Sıçrayışın Ardından Büyük Ayı il Capo Bundan Sonra Fiyatta Beklediklerini Açıkladı!

Pazartesi günü geç saatlerde Bloomberg’in ETF analistleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu ETF’leri onaylama olasılığını %25’ten %75’e yükseltti.

Ayrıca SEC potansiyel spot Ethereum ETF’lerini listelemek ve ticaretini yapmak isteyen borsalardan 19b-4 başvurularını hızlandırmalarını talep etti.

Bu gelişme, X’teki kripto topluluğu içinde SEC’in spot ETH ETF’leri hakkında olumlu bir karara yönelebileceğini öne süren spekülasyonları ateşledi. Böyle bir hareket, kripto para birimlerine yönelik daha geniş bir yapıcı düzenleyici duruşu yansıtacaktır.

SEC’in 23 Mayıs’ta VanEck spot Ethereum ETF’si hakkında bir karar vermesi planlanıyor. Ethereum ETF’lerinin borsalarda işlem görmeye başlaması için SEC’in hem 19b-4 başvurularını hem de S-1 kayıt beyanlarını onaylaması gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail