BitcoinEthereum

Ethereum (ETH) 1440$ Rekorunu Kırabilecek Mi? Bu Seviyelere Dikkat!

Bitcoin’in rekor kırmasıyla Ethereum’da hareketlilik başladı. Ethereum’daki son durumu inceledik.

Yayın sırasında 22.700 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, rekora doymaz bir halde yükselişlerine devam ediyor. 20.000 doların geçilmesiyle ardı ardına gelen rekorlarla BTC, 23.800 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı.

Bitcoin dikkatleri üzerine çekerken altcoinlerin babası Ethereum’da sessiz sessiz baş kaldırdı ve 676 dolar seviyelerine ulaştı. Yayın sırasında 640 dolar seviyelerinden işlem gören Ethereum‘un, uzmanlara göre yeniden 1000 dolar seviyeleri ile kendinden söz ettirmesi sürpriz olmayacak.

Bitcoin ve Ethereum’un tarihi rekorlarını karşılaştığımız zaman; BTC rekor üstüne rekor kırarken ETH’nin 1440 dolarlık rekor seviyesinden oldukça uzak olduğu görülüyor. Bitcoin hareketlerinin sakinleşmesi ve BTC hakimiyetinin yüzde 60 seviyelerine inmesiyle ETH’nin kısa sürede 1.000 dolar üzerine çıkabileceği tahmin ediliyor.

Peki Bu Dönemde Takip Edilmesi Gereken Seviyeler Hangileri?

Ethereum (ETH) 1 Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafiğe bakıldığı zaman sarı çizgiyle çizilmiş kanal çizgilerinin alım ve satım yapmak için değerlendirilebilir alanlar görülüyor. Özellikle bu trend çizgileri altına veya üstüne olacak kırılımların yakından takip edilmesi öneriliyor. (Grafik üstüne tıklayarak canlı grafiği takip edebilirsiniz)

Destek ve direnç noktalarına baktığımızda ise bu aşamada yükseliş trendini bozacak en önemli destek seviyesi 630 dolar olurken, önemli direnç seviyeleri ise 670, 715 ve 740 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Dolaşımdaki ETH Arzı Azalıyor

Bir diğer yandan ETH2.0 için kitlenen toplam ETH miktarı gün geçtikçe artıyor. An itibarı ile toplam değeri 1 milyar dolar olan 1,544,257 adet ETH sisteme kitlenmiş durumda. Bu ETH’ler ETH2.0 süreci tamamlanana kadar sistemde kitli bir şekilde kalacak. Dolayısıyla kitlenen ETH’ler dolaşımdaki arz miktarını azalttığı için fiyatın bu sebeple de olumlu bir şekilde etkilenmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu