Ethereum

Ethereum (ETH) Ağı Çılgınlık Seviyesine Ulaştı: Dakikada Kaç ETH Yakılıyor?

Ethereum ağında çılgınlık!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Bitcoin fiyatının düşüşüne rağmen olumlu metriklerle yoluna devam ediyor. Ethereum ağındaki NFT çılgınlığı başka ağlara da sıçrayıp Solana gibi kripto para birimlerinin rekor kırmasını sağlasa da hala bunun ETH egemenliğindeki bir konu olduğu görülüyor.

Ethereum Ağı Yanıyor

Ethereum ağındaki işlem ücretleri kısa süre önce 2000 GWEİ ortalamasını gördü ve bunun son ayların rekoru olduğu söylenebilir. Gelen EIP-1559 güncellemesi ile beraber işlem ücretleri ne kadar artarsa o kadar fazla ETH yakılması ise aslında ETH yatırımcılarının lehine bir durum oluşturuyor.

Son 1 saat içerisinde her dakikada 25 ETH’den fazlası yakıldı ve bunun bir rekor olduğu görülüyor. Buna ek olarak Ethereum ağındaki Fatales isimli NFT projesinin ise 1.000 ETH’den fazla yakım yaptığı görülüyor.

Bu da aslında Ethereum ağında egemenliğin hala NFT projelerinde olduğunu ve en çok işlemin bunlar üzerinden yapıldığını gösteriyor. Fatales sonrasında ise en çok ETH yakan platform NFT alım satım platformu olan OpenSea olarak görülmekte. Devamında Ethereum transferleri ve Tether üçüncü ile dördüncü sırayı almış konumda. OpenSea’ye kayıt olmak isteyenlerin ise 1 saat içerisinde 7,11 ETH yakması, NFT’lerin ne kadar popüler olduğunu ortaya koyuyor.

ETH’ler yakıldıkça dolayısıyla arz miktarı da azalmış oluyor. Bu da “arz azalınca fiyat yükselir” mantığına göre fiyatı yukarı yönlü hareketlendiren en önemli unsurların başında geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Cordano uyumayı bırak


Başa dön tuşu