Kripto HaberleriEthereumEthereum (ETH) Ağı İçin "Büyük" Gelişme: zkSync Test Ağı Geliyor!

Ethereum (ETH) Ağı İçin “Büyük” Gelişme: zkSync Test Ağı Geliyor!

Takip et

Sıfır bilgi odaklı blockchain çözümü olarak da bilinen zkSync, Ethereum (ETH) ağına geçiş yapacağını resmen duyurdu. Ethereum test ağında Rollup protokolünü kullanmaya başlayacak olan zkSync, bu sayede hem ölçeklenebilirlik hem de gizlilik sağlayacak ve işlemlerin onaylanması için insan gereksinimini ortadan kaldırmaya yardımcı olacak.

ZK Rollup, Ethereum Ağına Geliyor

ZkSync ekibinin geliştiricileri geçtiğimiz yıl yaptıkları açıklamada Turing testini geçen bu versiyonun direkt olarak merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) düşük ücretle ve ölçeklenebilir bir şekilde kullanılabilmesini sağladığını vurgulamıştı.

Kullanıcılar, Matter Labs tarafından yapılan açıklamaya göre ağda çok daha iyi bir tecrübeye ve kullanım şansına sahip olacak. Ethereum blockchain ağı özellikle yüksek gas yani işlem ücretleri ile biliniyor. Bu da birçok kullanıcının ve geliştiricinin diğer L1 ağlarına göç etmesine neden oluyor. EVM uyumlu ZK Rollup ağı sayesinde ise Ethereum ağındaki büyük sorun çözülebilir. Ethereum için yeni bir dönemin başlangıcı da bu haber ile gelmiş olabilir.

İlgili Haber
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, İşlem Ücretlerini Düşürmek İçin Yeni Bir Öneride Bulundu!

Sektörün tanınan isimlerinden olan Sismo, bunun çok ama çok önemli ve büyük bir haber olduğunu vurguladı. Sismo’nun yazdığı Solidity akıllı kontratı artık Ethereum ağında uygulamaya alınacak.

Bu da aynı Polygon (MATIC) veya Arbitrum gibi bir L2 olarak işlev verecek ve Ethereum ağındaki yoğunluğu azaltacak. Bu haberin şimdiden Ethereum topluluğunda büyük bir etki yarattığı söylenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları