Ethereum

Ethereum (ETH), Bitcoin’in (BTC) Gerisinde Kaldı: ETH Yükselişi Ne Zaman Başlar?

ETH fiyatı ne zaman BTC'nin peşinden gidecek?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geceyarısı 51.000 dolar direncini kırarak harekete geçti ve şu an son zamanlarda hiç olmadığı kadar iyi bir teknik görünüme sahip.

BTC fiyatının bu hareketliliği kripto para sektöründe bazı altcoinlere yükseliş şansı verse de toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum hala yerinde sayıyor.

Ethereum Fiyatı İçin Kritik Noktalar

ETH fiyatı an itibarıyla 3.500 dolar direncinde takılıp kalmış durumda ve bu direncin devamında çok daha zorlu bir nokta bulunuyor.

ETH teknik analizine bakıldığında 100 saatlik basit hareketli ortalama noktasına denk gelen 3.450 doların önemli bir seviye olduğu ve bunun devamında ilk hedefin 3.700 dolar olacağı söylenebilir.

Olası bir red durumunda ise ETH fiyatı 3.450 dolardan önce 3.339 dolara, daha sonra ise 3.275 dolara çekilip burada konsolidasyon yaşayabilir.

Daha önceki yükselişlerde direkt olarak Bitcoin’in peşinden giden ETH’nin bunu tekrar yapması için ise 3.540 doların yanındaki direnç noktasını kırması gerekiyor. Buradan sonra ETH’nin daha önceki rekoruna doğru ilerlemesi beklenebilir.

Ethereum için en kötü senaryonun ise 3.275 dola desteğinin altında 3.000 dolarda bir kapanış olacağı söylenebilir.

Buna rağmen mevcut NFT çılgınlığı ve piyasanın yeniden hareketlenmesi eninde sonunda ETH’ye beklenen desteği verecektir.

EIP-1559 güncellemesi ile beraber devamlı daha fazla ETH yakılması da aslında ETH için olumlu bir gelişme.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu