AnalizEthereum

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi, Yatırımcılarım Muhakkak Dikkat Etmesi Gereken Seviye Ne?

Ethereum sert düzeltmeden sonra yatay seyir etmeye devam ediyor. Peki en kritik seviyeler neler?

Ethereum fiyatı dün yaşanan büyük düzeltme sonrasında bugün 600 dolar seviyesine yakın seyrediyor. Ancak lider altcoin için beklentiler çok fazla olumlu görünmüyor. Kripto para birimi analistleri 637 dolar seviyesini gören Ethereum için yakın zamanda daha büyük fiyat düzeltmesinin mümkün olabileceğini, bunun da 540 dolar seviyesine kadar gerileme yaşanmasına yol açabileceği uyarısında bulundu.

Trend çizgisini aşağı yönlü kıran ETH için en yakın destek seviyesi 585 dolar olurken bu seviye üzerinde günlük kapanış yapması son derece önemli olarak görülüyor. Bu seviye altında kapanıştan sonra ilk hedef 555 dolar seviyeleri olurken en önemli destek ise 540 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uzmanlar 540 dolar seviyesinin altındaki kapanışlarda fiyatın 480 ve 465 dolara kadar düşebileceğini ifade ediyorlar.

Öte yandan 630 dolarlı seviyelerin; ya BTC’nin rekor seviye olan 20.000 doları geçmesiyle ya da ETH 2.0 süreci ile alakalı olumlu haberlerin piyasaya sürülmesiyle geçilebileceği tahmin ediliyor.

Özellikle 600 doların psikolojik bir sınır olduğuna dikkat çekilirken bu seviye üzerindeki kapanışlarda yönün tekrar 630 dolarlı seviyeler olabileceği tahmin edilmekte.

*Yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği barındırmamaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu