AnalizEthereum

Ethereum (ETH) Fiyatı 255 Doları Gördü – Altcoin Rallisi Başlayacak Mı?

Ethereum fiyatı gün içerisinde 255 dolar seviyesini gördü.

Ethereum fiyatı son günlerde yatırımcıların ilgisini çekiyor. 220 dolardan 230 dolara ve arkasından 233 dolara kadar yükselen ETH’nin kısa vadede yatırımcılarına ne kadar kazandıracak olduğu ise büyük bir soru işaretine sebep oluyor. 255 dolara kadar bazı kripto para borsalarında yükseliş gören Ethereum güncel piyasa fiyatının bu seviyeye özellikle uzun vadede ulaşabileceği düşünülüyordu. 230 dolar ve 244 dolar gibi seviyeleri görmesi beklenen ancak 255 dolar beklentisi çok uzak görülen ETH’nin böylesi büyük bir yükseliş yaşaması yatırımcıları sevindirmişe benziyor.

Yatırımcılar, kısa süre içerisinde yüzlerce dolar yükselen Bitcoin fiyatına oranla Ethereum fiyatının da bu şekilde yükselmiş olmasını büyük bir fırsat olarak görürken, aynı zamanda bazı soru işaretlerine de bu durumun sebep olduğu ifade ediliyor.

Ethereum fiyatındaki yükselişin sebebi henüz tam olarak bilinmezken, özellikle de kripto para camiasında ABD ve Çin merkezli yatırımcıların bu dönemde devlet yöneticilerinin açıklamalarından etkilenen yatırımcıların büyük oranlarda yatırım yapmasına bağlıyor. Bitcoin fiyatının 10.200 dolara kadar yükseliş görmüş olması, aynı zamanda bazı soru işaretlerine sebep olurken, aynı zamanda Ethereum fiyatının son birkaç gün içerisinde %20’nin üzerinde değer kazanmış olması daha farklı soru işaretleri doğuruyor.

Ethereum Yükselecek Mi?

Ethereum fiyatında 255 dolar beklentisi uzun vadede beklenen bir gerçekti ancak bu dönemde kısa sürede, hatta çok ama çok erken süre içerisinde yükseliş görmüş olması yeni yükselişlerin hangi yönde olduğu yönünde soru işaretlerine sebep oldu. 255 dolardan bir sonraki hamlenin 270 dolar olabileceği iddiası mevcut iken, özellikle de 270 dolara kadar 260 doların görülmesi ve 265 dolar seviyesinin görülerek geçilmesinin zor olabileceğine inanılmakta.

Bu süreçte ETH hareketleri pek tabii BTC hareketleri ile doğru orantılı bir şekilde hareketlenecek. BTC’nin 10.000 doları kendine destek edinmesi ve 10.000 – 10.300 dolar seviyelerinde yatay hareket etmesi altcoinler için çok daha iyi sonuçlar doğurabilir ve ETH’Nin özellikle 250 dolar üzerinde kalıcılık sağlamasıyla altcoinlerde daha büyük yükselişler görülebilir. Zira altcoin hareketleri için en büyük altcoin olan ETH’nin rolü son derece büyük.

ABD ve Çin merkezli Ethereum yatırımcılarının sayısının büyük oranda artıyor olmasının özellikle son dönemde daha büyük yükselişler doğurabileceğine olan inancı güçlendirdiğine inanılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu